Як вибрати сабвуфер в машину.

Якщо ви хочете досягти якісного звуку у вашому автомобілі, то вам ніяк не обійтися без сабвуфера , в народі просто «саб». Він відтворює низькі частоти і тим самим створює бас.
Інструкція
1
Багато авторитетних видання тестують різні марки сабвуфери та розповідають про плюси і мінуси. фаворитами виступають дорогі фірми-виробники, такі як KENWOOD, PIONEER. Якщо ж ви не володієте великими коштами, то слід дотримуватися одного правила. Ціна акустики вашого автомобіля не повинна перевищувати 20% вартості самого авто.
2
Сабвуфери бувають 2 типів: активні і пасивні. Активні «Саби» мають вбудований підсилювач, що позбавляє вас від необхідності витрачати гроші на підсилювач. Такий сабвуфер підключається безпосередньо до головного пристрою (магнітоли). Вам не потрібно виробляти підключення: магнітола - підсилювач - сабвуфер. Але, звичайно ж, вони є і свої недоліки. Активні «Саби» виготовляються з дешевших матеріалів, ніж пасивні сабвуфери, і якість звуку зменшується. Також імовірна більш рання поломка.
3
Для того, щоб підключити пасивний сабвуфер, потрібно вибрати підсилювач. Він дає при мостовому включенні потужність, яка вказана в паспорті «саба» як номінальна.
4
Виділяють 4 типи сабвуферів: 1.Сабвуфер закритого типу з герметичним корпусом.2.Сабвуфер фазоінверторний. Має своєрідну трубу або «щоку» для настройки низькочастотних характерістік.3.Сабвуфер смугового типу. Динамік прибраний всередину корпусу, а звук відтворюється через фазоінвертор.4.Сабвуфер з пасивним радіатором (має другий динамік). Він необхідний для пониження загальної резонансної частоти.Сабвуфери другого типу краще відтворюють баси, ніж «Саби» першого типу, але коштують відповідно дорожче. Третій тип хороший тим, що допомагає обійтися без кросоверів. Сабвуфери з пасивним радіатором використовуються рідко, оскільки вимагають ювелірної настройки.
5
Коли ви вибрали сабвуфер, не встановлюйте його самостійно. Зверніться в спеціалізований сервіс, так як правильна установка «саба» і правильне підключення - дуже важлива складова. Від цього залежить якість звуку.
Зверніть увагу
Сабвуфер - елемент акустичної системи, який здатний відтворювати звуки низької частоти. Якщо стандартні низькочастотні колонки здатні відтворювати частоту в діапазоні 80-200 Гц, то сабвуфер здатний працювати в частотному діапазоні 10-150 Гц. Таким чином, сабвуфер перекриває найнижчі частоти. Їх відмінна риса - великий діаметр дифузора акустичної головки.
Корисна порада
Дуже важливо по можливості поставити передні колонки в подіум, задні - в дерев'яну полицю, а сабвуфер поставити в корпусі (не використовувати FREE-AIR). Треба якомога серйозніше поставитися до інсталяції таких систем в автомобіль, так як вибір компонентів - це тільки 50% успіху, а інші 50% - установка. Постійно слухати таку музику - це як їздити на боліді Формули-1 по Підмосковним дорогам. Настійно не рекомендуємо ставити такі системи в машину, а потім слухати на них радіо!