Як садити гарбуз.

Гарбузи вирощують практично в усіх країнах світу - в самих різних погодних умовах. Ця ягода (так-так, гарбуз - НЕ овоч!) Невибаглива, однак є деякі особливості вирощування гарбуза в наших краях. Так, наприклад, не варто, як в більш теплих місцях, поміщати насіння відразу в грунт.
Вам знадобиться
  • - насіння гарбуза;
  • - торф'яні горщики;
  • - марля;
  • - підгодівля;
  • - поліетиленова плівка;
  • - гній;
  • - перегній;
  • - компост.
Інструкція
1
Гарбузове насіння слід покласти в розчин комплексної мінеральної підгодівлі на добу, а потім промити теплою водою, висушити на марлі і помістити на 5:00 в холодильник (не в морозилку!).
2
Спочатку насіння коштує розмістити в спеціальні торф'яні горщики з грунтовою сумішшю для розсади. До появи сходів треба прикрити горщики шаром поліетилену. Насіння повинні проростати при температурі не нижче 15 градусів. Тільки через 20-25 днів після появи сходів гарбуз можна садити на грядку. Найефективніше робити це в кінці травня або початку червня.
3
На городі гарбуз слід розміщувати з південного боку стіни або забору. Там рослинам менше зашкодить ранковий холод, оскільки прогріті днем стіни чи огорожа вночі віддають тепло, створюючи сприятливий мікроклімат. В інших випадках слід на ніч закривати грядки з гарбузами плівкою.
4
На сирих і важких глинистих ґрунтах, а також на кислих грунтах гарбуз росте погано. Рослині найбільше підходить добре прогрівається легкий ґрунт з глибоким орним шаром. На подібних ділянках гарбуза великоплідних сортів виростають прямо-таки гігантськими.
5
Паростки найкраще садити прямо в перегній, гнойову або компостну купу (гарбузі потрібно багато поживних речовин), а якщо це не представляється можливим, то варто хоча б підгодувати переміщені в грунт рослини гноївкою.
6
В лунки садять по дві рослини на глибину близько чотирьох сантиметрів. Ямки в землі треба робити на відстані півтора метрів один від одного, щоб батоги гарбуза вільно поширювалися в різні боки. Після посадки рослини рясно поливають.
Корисна порада
Як попередників гарбуза рекомендується використовувати ріпчаста цибуля, капусту, ріпу, квасолю, буряки, редьку і трав'янисті багаторічники. Восени після збирання попередника ділянку очищають від рослинних залишків і перекопують.