Як зробити математичну газету.

Виготовлення математичних стінгазет є однією з форм позакласної роботи учнів середньої школи. Створювати такі газети школярі можуть як в школі під керівництвом вчителя, так і вдома під керівництвом батьків. Робота над стінгазети прищеплює учневі такі якості, як посидючість, працьовитість, акуратність.
Вам знадобиться
  • Фломастери і кольорові олівці
  • Лист ватману формату A1
  • Креслярська дошка і кнопки
  • Ножиці
  • Комп'ютер з принтером
  • Папір для принтера
  • Клей
Інструкція
1
Візьміть аркуш ватману і закріпіть його кнопками на креслярської дошці. Кількість і розташування кнопок повинно бути таким, щоб лист міцно тримався.
2
Придумайте назву для стінгазети. Узгодьте, а також тематику газети з вчителькою. Для заголовка виділіть ліву верхню частину листа. Намалюйте "шапку" газети фломастерами і кольоровими олівцями.
3
Знайдіть у книгах, в інтернеті статті з історії математики, біографії вчених і їх портрети, цікаві математичні курйози, різні малюнки. Один з розділів обов'язково присвятіть задачам на кмітливість і головоломкам. Все це роздрукуйте. Обсяг роздруківок і розмір шрифту повинні бути такими, щоб вся інформація помістилася на аркуш ватману, але при цьому, простір на ньому не було дуже вільним. Якщо ви сумніваєтеся в достовірності або необхідності тієї чи іншої інформації, яку збираєтеся поміщати в газету , покажіть її вчительці і поцікавтеся її думкою.
4
Раціонально розподіліть роздруківки по поверхні аркуша ватману. Виріжте їх і приклейте в потрібні місця. Якщо принтер чорно-білий, акуратно розфарбуйте деякі малюнки і формули фломастерами і кольоровими олівцями.
5
Простір між роздруківками можна заповнити різними орнаментами, зокрема, геометричними фігурами і фрагментами формул. Не перестарайтеся, інакше стінгазета виглядатиме занадто строкато. У правому нижньому кутку вкажіть джерела інформації, а також імена укладачів газети і клас, в якому вони навчаються. Цю інформацію можна як написати від руки, так і роздрукувати. Коли клей висохне, переконайтеся, що всі роздруківки міцно тримаються на аркуші, при необхідності, підклейте їх.
6
Якщо ви робили стін газету будинки, згортати її в рулон перед транспортуванням в школу небажано, інакше роздруківки можуть відклеїтися. Принесіть її в клас в розгорнутому вигляді, покажіть вчительці. Отримавши схвалення педагога, закріпіть газету на вільному стенді. Якщо ви помітили, що частина роздруківок відклеїлась, знову підклейте їх.
Якщо розраховуєте випускати газету на постійній основі, треба подумати про залучення однодумців. Ентузіазму однієї людини надовго не вистачить, якщо все доведеться робити самостійно. Створення редакційної колегії добре б поєднати з випуском 1-го номера газети.
Інструкція
1
Запросіть співавторів. Підберіть людей, закоханих в математику і бажають ділитися знаннями. Не обов'язково шукати однодумців серед однокласників. Потрібні люди можуть навчатися в іншому закладі або вже працювати. В такому випадку випускайте газету для декількох установ.
2
Проведіть мозковий штурм. Кожен повинен стати редактором якоїсь рубрики. Чим більше рубрик, тим цікавіше вийде газета. Зверніться до досвіду інших видань. Подивіться товсті журнали і по аналогії з їх ідеями розробіть структуру майбутньої газети. Раз і назавжди призначте відповідальних за конкретний розділ. Виберіть головного редактора, який буде допускати матеріал до друку. Замість однієї людини цим може займатися спеціальна рада.
3
Призначте терміни подачі матеріалів. Домовтеся, що в разі порушення термінів доведеться довірити рубрику іншій людині.
4
Зробіть 1-й випуск і отримаєте зворотний зв'язок. Провокуйте читачів газети писати або телефонувати редакторам. Влаштовуйте конкурси. Переконайтеся, що матеріали цікаві читачам.
5
Проаналізуйте результати. Після кожного випуску проводите нараду. Діліться ідеями про те, як зробити наступний випуск краще.
6
Заведіть «книгу для критики». Врахуйте, що в будь-якій роботі критика руйнує ентузіазм, навіть якщо все зроблено з кращих спонукань. Домовтеся, що будь-яка критика приймається тільки в письмовому вигляді. Такий підхід позбавить вас від взаємних образ. Переглядаючи записи через кілька місяців, коли емоції вляжуться, серед критичних записів виявите чимало слушних ідей.
Зверніть увагу
Не зациклюйтеся лише на математичному змісті газети. Залучіть до роботи людей, які можуть оцінити загальну грамотність тексту. Читайте книги для редакторів та журналістів, щоб використовувати світовий досвід.
Корисна порада
Залучайте авторитетних фахівців в якості консультантів. Деякі захочуть безкорисливо допомогти вам, прорецензувати випуск.