Як зв'язати шапочку для новонародженого гачком. Шапочки для новонароджених гачком.

Шапочка для новонародженого - це одна з перших речей, які повинні бути в гардеробі дитини. Ще краще, якщо такий чепчик буде пов'язаний своїми руками. Ця річ передасть вашу любов і турботу малюкові. Простий чепчик під силу зв'язати навіть починає в'язальниці. Головне вміти в'язати повітряні петлі, стовпчики без накиду і з накидом.
Вам знадобиться
  • Тонка шерсть або бавовняна пряжа, гачок, ножиці.
Інструкція
1
Шапочка розрахована на обхват голови 35-37 см. З повітряних петель зв'яжіть ланцюжок довжиною приблизно 30 см. В'язання продовжите стовпчиками з накидом. Зв'яжіть прямокутник висотою 10-11 см. Нитку обірвіть.
2
пров'язуванням задньої частини чепчіка.Сложіте вийшов прямокутник навпіл. В обидві сторони від середини відміряйте по 4,5 см і відзначте ці точки контрастними нитками або булавкамі.Первий ряд задньої частини пров'яжіть стовпчиками з накидом. Під 2-4 рядах з двох сторін зробіть додавання по одному стовпчику з накидом. Вив'язувати додаткові стовпчики з підстави крайнього стовпчика. 5 ряд пров'яжіть без додатків. Ширина полотна повинна бути 9-10 см. Далі в кожному непарному ряду робіть убавленія з двох сторін по одному стовпчику. Лінії бічній частині шапочки і задньої частини повинні вийти однакової довжини.
3
Зіставте край бічної і задньої частини шапочки. З'єднайте їх стовпчиками без накиду. Гачок проводите відразу в обидві частини чепчика. Повинен вийти шов у вигляді косички. Шов на шапочці повинен проходити по зовнішній стороні.
4
Нитка не відривайте. Пров'яжіть по згину шапочки стовпчиками без накиду і виконайте другий шов способом, описаним вище. Нитка повинна виявитися внизу шапочки. Вийшла основа шапочки. Можна залишити шапочку як є, прив'язавши зав'язки. Але щоб шапочка вийшла ошатною і красивою її потрібно прикрасити.
5
За шву-кісці для прикраси пров'яжіть ажурні мережива. Щоб мережива були гарної форми, край їх можна обв'язати піко або «рачьім» кроком. Так само шапочку за вашим бажанням можна прикрасити стрічками, бантиками, вишивкою.
6
Щоб надати чепчик красиву форму, його можна обв'язати стовпчиками з накидом по колу, трохи стягуючи нитку або пров'язуючи разом кожен 4 і 5 стовпчик.
7
Для того щоб зробити зав'язки, наберіть від краю чепчика повітряними петлями ланцюжок потрібної довжини. Зв'яжіть один ряд напівстовпчиками - зав'язка готова. Таким же чином зв'яжіть другу. Вузлики на зав'язках добре затягніть, нитки обріжте і заправте. Шапочку отпарьте праскою. Виріб готовий.