Як правильно відповісти на поставлене запитання.

Діалог, в якому беруть участь двоє, або групова дискусія з трьома і більше учасниками будуються на вмінні ставити питання та вмінні грамотно відповідати на них. Якщо ви вмієте відповідати на найрізноманітніші питання правильно, швидко і впевнено, ви є не тільки хорошим співрозмовником, а й можете претендувати на ряд посад соціальної спрямованості.
Інструкція
1
Запитання бувають двох видів - закриті та відкриті. Відкриті питання використовуються в усному мовленні і в письмових анкетах і анкетах. Приклад такого питання: «Чим ви захоплюєтеся?». На відкриті питання відповідають в довільній формі.
2
Закритий питання передбачає вибір одного або декількох варіантів відповідей із запропонованих. В усному мовленні практично не використовується, зате з ними доводиться часто стикатися при заповненні офіційних паперів. Приклад: «Чим ви захоплюєтеся? - А) музика; б) активний відпочинок; в) кіно і анімація; г) література. Також може бути змішаний тип питання, коли вам пропонують вже готові відповіді і крім цього є можливість доповнити їх своїм варіантом.
3
При відповіді на питання спробуйте зрозуміти, що саме хоче почути від вас співрозмовник. Тому звертайте увагу на питальні займенники, з яких часто починаються питання . Якщо у вас запитують, де ви провели вечір, то логічним буде відповідь про місце перебування, а не міркування про те, хто склав вам компанію і так далі.
4
Відповідаючи на запитання, не завжди варто забігати вперед і говорити про те, що у вас ще не встигли запитати. Цю помилку часто допускають студенти на іспиті, починаючи розповідати про додаткові події та факти. Подібна інформація дає можливість співрозмовнику завести розмову в те русло, до якого ви можете опинитися не готові. Однак, цю особливість можна використовувати свідомо. У тому випадку, коли ви компетентні в обговорюваній темі, сміливо направляйте її своїми відповідями в зручну для вас сторону.
5
На будь некоректне питання ви маєте право або відбутися жартами, або прямо сказати співрозмовнику, що не мають наміру на нього відповідати. Правда, працівники публічних професій (політики, актори, тележурналісти і так далі) так чи інакше будуть змушені давати відповіді (або створювати видимість відповідей) на подібні питання . Головне, вміти розрізняти межу між професійному та особистому сферами життя.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=dzzqE-K3V2w
Корисна порада
Якщо вам поставили запитання на захисті наукової роботи чи конференції, подякуйте опонента за питання, перш ніж почнете відповідати.