Як фотографувати без спалаху.

Суть светописи - як ще інакше називають фотографію - зводиться до запечатлению потрапив на плівку або матрицю фотоапарата потоку світла, в результаті чого виходять більш-менш чудові картинки. Якщо фотокамері не вистачає панує навколо освітлення, вона зазвичай задіює вбудовану спалах, що виявляється не завжди доречним. Але й без спалаху при поганому освітленні цілком реально зняти прийнятні за якістю кадри.
Інструкція
1
Необхідність відключення спалаху може з'явитися по самим різним, незалежним один від одного причин. Наприклад, фотографування зі спалахом категорично заборонено в більшості музеїв і картинних галерей. При зйомці під час великих концертів спалах зіграє ведмежу роль, потужності її все одно не вистачить, щоб дістати до сцени, освітлені ж підняті руки сусідів-глядачів зазвичай жодної художньої цінності собою не представляють. Ну а при фіксації нічних і вечірніх пейзажів спалах попросту виявиться зайвою.
2
Якщо ви опинилися в напівтемному музеї, служителі якого люб'язно дозволили зробити вам пару кадрів, вимкніть на фотоапараті спалах. Переключіться в мануальний режим, відкрийте по максимуму діафрагму. Чим більшим буде отвір діафрагми, там менша буде потрібно камері витримка. Таким чином у вас вийдуть цілком гідні знімки при не дуже хороших навколишніх умовах. Якщо у вашому розпорядженні виявилася цифромильниця без можливості виставлення мануального режиму, встановіть на ній режим зйомки «портрет», при якому як правило максимально розкривається діафрагма.
3
У дуже темних приміщеннях або в концертному залі просте відкривання діафрагми навряд чи допоможе, але тут вам на допомогу прийдуть високі значення ISO. Навіть у найпростіших фотоапаратах є можливість збільшення ISO. Зазвичай вистачає встановлення значення ISO до 400 або 800 одиниць. У новітніх моделях його можна задирати навіть до 12800. Звичайно, це в якійсь мірі позначиться на якості картинки, адже чим вище ISO, тим більше різнокольорових зерен і плям ви виявите на отриманому знімку. Але легка зернистість без жодних зусиль пригнічується в будь-якому графічному редакторі, а на пам'ять вам залишаться такі унікальні знімки.
4
Пейзажі в темний час доби вимагають великої витримки, а значить і застосування штатива. Якщо ж штатива під рукою не виявилося, його можна замінити звичайною підставкою, гілкою дерева, будь-яким предметом, на який вдасться поставити фотокамеру. Якщо ж нічого подібного поблизу не виявилося, щільно охопіть камеру двома руками і зіпріться об дерево або стіну. Головне - забезпечити апарату максимальну нерухомість в усі час спрацьовування затвора. Що потрапив на плівку або матрицю світла цілком вистачить, щоб пейзаж вийшов гідної якості.