Як зберегти алое.

Алое - не тільки відмінна прикраса інтер'єру, але і корисне лікарська рослина. Сік алое відмінно допомагає при нежиті, листя цієї рослини прив'язують до ран при наривах. Алое невимогливий до грунту і невибагливий. Але й у цього досконалості є один недолік. Згодом нижні листки сохнуть і відмирають, залишаючи непривабливий голий стебло. Якщо все залишити, як є, то верхівка стає занадто важка для такого стебла, рослина падає і може навіть загинути. Тому рослині потрібно допомогти
Вам знадобиться
  • Кілочок
  • Товста нитка
  • Горщик з грунтом для пересадки
  • Ніж
  • Запальничка
Інструкція
1
Якщо у алое висохла пара нижніх листів - нічого страшного. Екстрених заходів можна поки не робити. Досить прив'язати рослину до кілочка, щоб воно не зламалося. Кілочок зробіть приблизно в 2 рази нижче висоти рослини. Увіткніть його на відстані 5-7 см від стебла. Прив'яжіть стебло до кілочка під самим нижнім з решти листя.
2
Нижні листя у алое і після цієї процедури будуть відмирати, це абсолютно нормально і характерно майже для всіх видів алое, за винятком тих, у яких листя ростуть розеткою прямо від кореня. Якщо відсохли багато листя і кілочок вже не допомагає, рослина пора пересадити. Відріжте верхню частину рослини косим зрізом приблизно на 4-5 см нижче останнього живого листа. Зріз присипте попелом і залиште рослину в спокої на кілька днів.
3
Підготуйте грунт точно таку ж, як була в тому горщику, де росла квітка. Горщик можна взяти трохи більше колишнього, але можна пересадити рослину в той же посуд. Необхідно тільки видалити звідти коріння, замінити частину грунту і як слід її розпушити. Дірку внизу горщика прикрийте черепком або камінчиком для кращого дренажу, вниз насипте шар піску, а зверху - підготовлений грунт.
4
Застроміть алое в землю. На перший час можна підв'язати його до кілочка, щоб стояв рівно. Всі види алое легко переносять подібну процедуру і швидко приживаються. Обрізати і пересаджувати алое необхідно в середньому раз на 2-3 роки.
Корисна порада
Кілочок повинен бути не занадто гострим, щоб не пошкодити корней.Сделайте кілочок з дерева або пластмаси, металевий використовувати не варто. При пересадці не ставте алое в воду. Стебло і нижній лист можуть просто загнити. Чи не поливайте занадто часто тільки що пересаджений квітка.