Як зменшити шум блоку живлення.

Шум є головною проблемою, з якою стикаються користувачі потужних комп'ютерів. Найбільше шуму видає кулер. Але він не єдиний компонент, від чого залежить безшумність роботи блоку харчування .
Вам знадобиться
  • - персональний комп'ютер;
  • - кусачки;
  • - новий блок живлення;
  • - кулери;
  • - синтетичні мастила.
Інструкція
1
Замініть старий блок харчування новим.
2
Розкрийте блок харчування .
3
Зніміть кулер і Випаяти дроти харчування або йдуть до друкованої плати, або від термодатчика, розташованого на радіаторі.
4
Придбайте новий кулер і встановіть його на місце старого вентилятора.
5
Проробіть ряд профілактичних робіт з витягненим старим кулером. Приміром, прочистите його від пилового забруднення і виконайте мастило.
6
Припаяйте в провід живлення блоку харчування резистор.
7
Обклейте зсередини корпус блоку харчування шумопоглинаючими матеріалами. Придбайте два 80-міліметрових кулера.
8
У тих місцях, де ці вентилятори будуть встановлені, за допомогою кусачок «пооткусивать» залізні захисні пристосування: це необхідно для належної циркуляції повітря.
9
Вставте два кулера: один для вдуву повітря, а другий на його видув.
Зверніть увагу
Самостійна перепайка кулера на блоці живлення загрожує втратою можливості гарантійного обслуговування! Тому перш ніж розбирати блок живлення, переконайтеся, що системний блок не на гарантії.
Корисна порада
Нерідко для пониження шуму блоку живлення, викликаного кулером, зменшують напругу на ньому, а також встановлюють спеціальний пристрій, що регулює швидкість обертання вентилятора за допомогою спеціального повзунка. Але, як правило, в таких маніпуляціях фахівці не бачать особливого сенсу: при зниженні швидкості обертання кулера значною мірою втрачається продуктивність. Разом з тим, погане охолодження сприяє підвищенню температури процесора. А це негативно позначиться на працездатності процесора! Підвищення температури на 10 градусів скорочує термін служби процесора на 10 років.