Як прибрати ефект "червоних очей".

Якщо фотозйомка проводилася в темному місці з використанням спалаху, на фотографії може спостерігатися ефект червоних очей - зіниці світяться моторошнуватим червоним світлом. Ця неприємність трапляється, в основному, з володарями блакитних і зелених очей. За допомогою фотошопа можна позбавити фотографію від цього недоліку.
Вам знадобиться
  • Adobe Photoshop, фотографія
Інструкція
1
Відкрийте фотографію за допомогою фотошопу. Інструментом виділення Rectangular Marquee Tool відзначте область навколо очей і скопіюйте її на новий шар, використовуючи комбінацію Ctrl + J
2
У версії фотошопа, починаючи з SC3, з'явилася спеціальна функція для видалення ефекту червоних очей Red Eye Tool. Натисніть клавішу J, в активному віконці на панелі інструментів розкрийте список, клацнувши по ньому правою клавішею миші, і вибирайте потрібний інструмент.
3
На панелі властивостей встановіть методом підбору потрібні параметри Pupil Size і Darken Amount. Наведіть курсор на червоні зіниці і просто клацніть мишкою. Якщо результат вас не влаштовує, натисніть Alt + Ctrl + Z і змініть значення параметрів для цього інструменту.
4
Для власників більш старої версії цього графічного редактора є більш складний метод. Виділяйте зіниці методом, який вам подобається - наприклад, інструментом Elliptical Marquee Tool. Для того щоб відзначити відразу два зіниці, на панелі властивостей натисніть на другий зліва значок Add to selection. Для того щоб підігнати виділення під розмір зіниці, в головному меню вибирайте пункт Selection, потім Transform Selection. Навколо виділення з'являється рамка трансформації.
5
Скопіюйте виділення на новий шар, використовуючи комбінацію Ctrl + J. В головному меню зайдіть в пункт Image, потім Adjustments і вибирайте опцію Black & White. Після цього за допомогою клавіш Ctrl + L зайдіть у вікно "Рівні" і, зрушуючи сірий повзунок вправо, змініть колір зіниці.
6
Скопіюйте відкоригований шар. На панелі інструментів вибирайте кольором переднього плану білий. Візьміть жорстку кисть діаметром 6 пікселів і поставте білі точки в зіницях, якщо при ретуші вони змазалися і потемнелі.Слейте верстви, використовуючи комбінацію Shift + Ctrl + E, або зайдіть в пункт Layer головного меню і вибирайте опцію MergeVisible.
Корисна порада
Об'єкти на зображеннях зручно виділяти, використовуючи інструмент Quick Mask