Як виміряти температуру повітря. вимір температури предмета.

Щоб виміряти температуру повітря, досить звичайного або електронного термометра. Однак для отримання точних результатів, рекомендується врахувати деякі особливості їх конструкції. Інакше можна заміряти не «strong> температуру повітря, а температуру навколишніх предметів або температуру самого термометра. А ці показники можуть значно відрізнятися від вимірюваної температури.
Вам знадобиться
  • Термометр спиртовий
  • Термометр ртутний
  • Термометр електронний TESTO
  • (щось одне)
Інструкція
1
Для вимірювання температури в приміщенні візьміть спиртової термометр і розмістіть на горизонтальній поверхні на рівні 1.6 - 1.7 метра від рівня підлоги. Термометр повинен лежати на теплоизолирующем матеріалі. У момент вимірювання в приміщенні не повинні працювати ніякі нагрівальні прилади, особливо це стосується нагрівачів УФО, так як вони обігрівають приміщення за допомогою інфрачервоного випромінювання, що нагріває навколишні предмети спрямованим випромінюванням і тому здатні істотно нагріти корпус і спотворити показання термометра. Теплова інерція спиртового термометра досить висока і тому почекайте певний час (порядку 10 - 12 хвилин) перед зчитуванням показань термометра.
2
Похибка спиртового термометра може досягати 3-4 градусів, для отримання більш точних значень температури повітря використовуйте ртутні побутові термометри. Не плутайте з медичними термометрами! Таким же, як і спиртової термометр, чином розташуйте ртутний побутової термометр на теплоізолюючою поверхні, на висоті 1.6 - 1.7 метра від рівня підлоги. Рідинні балони термометрів під час вимірювання не повинні торкатися ніяких предметів.
3
За допомогою електронного термометра вимірювання температури повітря проводиться практично миттєво, особливо якщо використовувати сучасні термометри серії TESTO. При проведенні вимірювання не торкайтеся нічим датчика приладу.
4
Для вимірювання температури повітря за вікном відкрийте раму вікна і закріпіть на ній термометр. Балон термометра не повинен торкатися скла. Термометр ретельно закрийте від прямих сонячних променів. Так само термометр не можна встановлювати з південного боку будинку, так як від сонячних променів сильно нагрівається стіна будинку. Нагріта променями сонця стіна будинку нагріває прилеглі шари повітря, які в свою чергу нагріють встановлений на рамі вікна термометр.
Зверніть увагу
Основна стаття: Одиниці виміру температури. З того, що температура - це кінетична енергія молекул, ясно, що найбільш природно вимірювати її в енергетичних одиницях (тобто в системі СІ в джоулях). Цим пояснюється, наприклад, нічний охолодження земної поверхні нижче температури навколишнього повітря.
Корисна порада
Погода може бути охарактеризована комплексом метеорологічних величин, які визначаються кількісно, тобто вимірюються: тиск повітря, температура й інші, і атмосферних явищ, під якими розуміють фізичні процеси в атмосфері: гроза, туман, заметіль та інші. Більш точно під термінами розуміється 10-хвилинний інтервал часу, що закінчується в терміновий годину. ^ 1.3.1. Вимірювання температури повітря і грунту.