Як ловити міногу.

мінога славиться своїм незвичайним чудовим смаком, оцінити який здатні тільки справжні гурмани. Особливу популярність має річкова смажена і маринована мінога. Зловити таку рибу на вудку навряд чи вийде, але про деякі способи лову річкової міноги мова піде нижче.
Інструкція
1
Ловля за допомогою підводного освещеніяЛовят міногу завжди на різні пастки, тому в силу характеру її харчування на звичайні рибальські снасті вона не клює, на відміну від того ж карася або пічкура. Тому у міноги чітко виражена негативна реакція на світло, по довжині русла річки ставлять потужні електричні лампи, попередньо розставивши пастки в місцях нересту. Світлові лампи ставлять таким чином, щоб залишався тільки темний коридор, через який прямо в пастку і йшла б риба.
2
Ловля на Бурак відміну від підводного освітлення, ловля міноги на буряки відбувається найчастіше в промислових масштабах. Бураки (їх ще називають мордами) являють собою риболовну снасть у вигляді конусоподібної плетінки довжиною близько 72 см. Потім у широкій її частині робиться воронка, а вузька частина затикається пробкою. Бураки виробляють в такій кількості, щоб розмістити їх на одній довгій мотузці. Відстань між Бурак повинно бути від 50 до 70 см. Вся ця конструкція встановлюється на дно річки на всю ніч у місцях ходу риби. Мінога, зустрічаючи на своєму шляху буряки, заповзає в них і вже не може вибратися назад. Даним способом можна зловити близько 50 міног на один буряк.
3
Ловля вьюнніцаміДанний вид лову поширений на р. Онеге. Вьюнніци мають вигляд бочки, зробленої з скіп. Лучини скріплені в трьох місцях мотузками, а зверху надітий металевий обруч. З одного боку бочки роблять закрите дно, а в іншу вставляється воронка, яку теж можна зробити з скіп. Розміщують таку рибальську снасть в річці біля каменів, як правило, в один ряд.
Зверніть увагу
Нерест риби залежить від температури води місця проживання міноги і припадає на кінець квітня - початок іюня.С наростанням місяця улови міноги зменшуються, а при повному місяці практично сходять нанівець.