Як вибрати правильний ортопедичний матрац.

Правильно вибраний ортопедичний матрац гарантує не тільки повноцінний нічний відпочинок, але і позбавляє від багатьох серйозних проблем з хребтом. Незручне ложе може стати справжньою проблемою, особливо якщо на ньому спить дитина з ще не розвинутим опорно-руховим апаратом. Однак перш ніж відправитися в магазин за бажаною покупкою, необхідно порадитися з хорошим ортопедом.
Вам знадобиться
  • - Магазин з хорошим асортиментом і репутацією;
  • - консультація з ортопедом і продавцем-консультантом;
  • - інформація від виробника з характеристиками вироби;
  • - ваги;
  • - ростомір.
Інструкція
1
Перша помилка, яку ви можете зробити при виборі матрац а - це плутанина в назвах сучасних виробів для нічного відпочинку. «Ортопедичним» багато хто називає всі види матрац ов, добре підтримують хребет і рівномірно розподіляють вагу тіла під час сну. Між тим, слід розрізняти вироби з «ортопедичним» або «анатомічним» ефектами. • Матрац з ортопедичним ефектом більш жорсткий, і його вам повинен обов'язково рекомендувати ортопед. Зазвичай на таких покриттях сплять люди з проблемами хребта і малюки до 1,5 років. Здоровим же людям спати на такому ложі буде некомфортно - їх м'язи постійно будуть в деякій напрузі. • «Анатомічний» матрац дозволяє краще розслабитися, так як повторює всі вигини тіла, прогинаючись під сплячою людиною. Хребет при цьому фіксується досить ефективно.
2
Вибрати правильний ортопедичний матрац можна, точно знаючи вага його майбутнього господаря (або господарів). Чим він більший, тим жесті повинна бути спальна поверхня. Щоб перевірити, чи підходить вам виріб, в ідеалі необхідно на ньому полежати. Всі ділянки тіла повинні розподілитися на матрац е рівномірно, ніде не провалюючись особливо глибоко.
3
Жорсткість «анатомічного» або «ортопедичного» матрац а буде залежати від його начинки. Не потрібно купувати виріб через модного бренду, популярного наповнювача і переплачувати за посилений блок незалежних пружин, якщо ви - людина невеликої ваги. Вам буде достатньо більш м'якого, але якісного виробу з латексу. Іншими словами, підбирайте покупку точно під себе. Для цього необхідно детально ознайомитися з характеристиками моделей, представлених в магазині, і вибрати оптимальний варіант.
4
Зверніть увагу на деякі рекомендації продавців-консультантів: • матрац и з натурального або синтетичного латексу має сенс купувати людям невеликої ваги, якщо у них немає інших вказівок ортопеда. • Якщо в структурі матрац а латекс чергується з койрой; використовується блок незалежних пружин (кожна міститься в окремому кишеньці), то це виріб зазвичай підходить всім здоровим людям із середньою вагою. • Коли вага майбутнього господаря ортопедичного матрац а зашкалює за 100 кг, слід вибрати виріб підвищеної жорсткості. Зазвичай такі моделі начиняються койрой і складаються з посилених пружин. • Для подружжя неоднакового ваги можна підібрати матрац и з різними зонами жорсткості. Існують моделі з так званим «ефектом пам'яті»: прогинаючись під господарем, вони «запам'ятовують» вага кожної точки його тіла. Зрозуміло, подібні «розумні» вироби обійдуться вам недешево.
5
При підборі наповнювача матрац а обов'язково переконайтеся, що товар сертифікований, і матеріали виготовлення відрізняються високими екологічними характеристиками. Сучасні виробники використовують не тільки вже стали звичними ватин, синтепон і бавовна, але й морську траву, кінський волос, натуральну шерсть і деякі інші матеріали. Будьте обережні, якщо ви робите покупку для алергіка - не все наповнювачі ортопедичних матрац ов гіпоалергенні.
6
Нарешті, оцініть розміри купується матрац а. Зрозуміло, це буде залежати від існуючої ліжка - підстилка повинна точно збігатися з нею за розмірами. Якщо ж ви купуєте абсолютно нове ложе, то врахуйте, що в горизонтальному положенні ви трохи довше, ніж у вертикальному. Купуйте виріб з невеликим запасом в довжину і шириною не менше 80 см на одну людину.
Корисна порада
Пружинний матрац з ортопедичним або анатомічним ефектом вважається якісним, якщо на 1 кв. метрі його спальної поверхні розташовано не менше 220 кишеньок з незалежними пружинками. Чим їх більше, тим більше «чуйно» буде реагувати виріб на вагу певних точок вашого тіла.