Як виміряти напругу в мережі.

Номінальний напруга в мережі складає 220 Вольт, але далеко не завжди воно відповідає цьому значенню. Напруга може повністю відсутні, бути зниженим або занадто високим. Крім того, напруга в мережі може виявитися нестабільним, наприклад, якщо хтось неправильно використовує зварювальний апарат. Так як нестандартне (особливо підвищений) напруга здатне негативно позначитися на роботі електроапаратури, то в разі збоїв в електроживленні, перед включенням електроприладів рекомендується виміряти напруга в мережі.
Вам знадобиться
  • Мультиметр
  • 2 дроти з щупами
Інструкція
1
Перед вимірюванням напруги в мережі вставте чорний дріт з щупом в гніздо з написом COM в мультиметри, потім вставте червоний дріт в гніздо з написом V? MA. Увімкніть прилад, повернувши перемикач і поставивши його в положення вимірювання напруги.
2
Зверніть увагу: в мультиметри є два режими виміру напруг: режим вимірювання постійної напруги і режим змінної напруги. Увімкніть мультиметр в режим вимірювання змінної напруги, сектор вимірювання змінної напруги позначений символами ACV. Поставте перемикач навпроти цифр 750, що знаходяться в цьому секторі. Цією цифрою позначений межа вимірюваних мультиметром напруг для даного положення перемикача. На дисплеї приладу повинні відобразитися три цифри «нуль» і значок «HV», що показує, що режим вимірювання великих напруг. Якщо такого значка немає, перевірте, як встановлений перемикач режимів і встановіть правильно.
3
Для вимірювання напруги візьміть щупи один в праву, а інший в ліву руку. Щупи слід брати вище обмежувальних кілець, розташованих на щупах. Не беріть щупи в одну руку. Вставте щупи в розетку і за показаннями на дисплеї визначте напруга . Свідчення можуть змінюватися в межах 3 - 4 одиниць, це нормально.
4
Значні зміни напруги можуть бути викликані періодично повторюється сильним навантаженням в мережі. Перевірте, чи не працює ваш сусід з яким або потужним інструментом, не виробляє чи він електрозварювальних робіт на своїй ділянці.
5
В іншому випадку слід викликати електрика для перевірки надійності контактів і сполучних клем у вашому будинку або квартирі. Не намагайтеся самостійно визначити причину нестабільності напруги у вашому домі. Запам'ятайте: самодіяльно внесення зміни в електропроводці можуть призвести до нещасного випадку або пожежі.