Як вивчити історію за один день.

Останні добу перед іспитом, незважаючи на поради психологів про відпочинок перед ним, часто стають самими бурхливими в плані підготовки. Але в такому методі підготовки є і певний плюс - прочитана інформація ще буде зберігатися в оперативній пам'яті і її буде легко витягти звідти. За один день можна якщо й не вивчити, то грунтовно повторити і запам'ятати на певний час навіть історію .
Вам знадобиться
  • підручники історії, інтернет, олівець, стікери
Інструкція
1
Якщо у вас є список екзаменаційних питань, виділіть в ньому ті, які охоплюють загальні теми. Підготувавши їх, ви зможете шляхом міркувань і логічних висновків знайти відповідь і на більш вузькі питання, що стосуються того ж історичного періоду.
2
Починайте вивчення історії з найперших тим, оскільки всі наступні події так чи інакше будуть пов'язані з попередніми. Це зумовлено загальним методичним принципом детермінації подій і явищ.
3
При вивченні матеріалу, якщо дозволяє час, звертайте увагу на ілюстрації по темі. Представивши картинку, вам буде легше згадати і інформацію, що стосується зображення.
4
Що стосується дат, то їх вам доведеться визубрити. Як і з питаннями, визначте список обов'язкових і додаткових, якщо вистачить сил. Запам'ятавши хронологію історичних подій, ви зможете набагато впевненіше орієнтуватися в предметі.
5
Випишіть дати, а також назви битв, спілок, назви документів та іншу важливу інформацію на стікери і залиште на видних місцях. Щогодини звертайте на них увагу, щоб вони міцно залишилися в пам'яті.
6
Прочитавши тему, постарайтеся зробити її короткий переказ. Для цього вам допоможе складання невеликого плану-конспекту. Виділення головних тез добре допомагає структурувати матеріал і сприяє його запам'ятовуванню.
7
Знайдіть за запропонованими екзаменатором питань тестові завдання. Перевіряйте з їх допомогою, як ви засвоїли матеріал після кожної групи тем. Тести можна знайти в інтернеті, спеціальних навчальних виданнях або у методички з історії.
8
Протягом дня повертайтеся до вже пройдених тем, пам'ятайте, що повторення закріплює прочитане. Таким чином, у вас вийде інформаційний «сніжний ком», коли нова інформація буде легко і швидко лягати на основу старої.
Корисна порада
Готуючись з історії, враховуйте особливості запам'ятовування. Свідомо формуйте між темами асоціативні зв'язки - за подібністю, контрастом і суміжності.