Як визначити збільшення лімфовузлів. Як дізнатися запалені Чи лімфовузли.

Лімфатичні вузли - це утворення розміром з горошину, які захищають організм від інфекцій. Розташовані вони групами і поодинці в найбільш важливих частинах тіла. Збільшення лімфатичних вузлів може бути проявом різних хвороб.
Інструкція
1
Однією з ознак збільшення лімфатичного вузла є легке почервоніння шкіри над ним. Це відбувається через виникнення гнійного процесу в області лімфовузла. При виникненні такого почервоніння потрібно розкрити порожнину над вузлом, в іншому випадку його оболонка може прорватися, і накопичився гній проникне в наближені до нього тканини. Таким чином, виникне флегмона, ускладнення лімфаденіту.
2
Самий простий і легкий спосіб визначити збільшення лімфовузлів - пальпація. Якщо при натисканні виникають хворобливі відчуття - це перша ознака того, що вузол збільшений внаслідок якого-небудь інфекційного процесу.
3
Збільшений лімфовузол (більше 2,5 см) іноді визначають по злегка видатним ділянкам шкіри на шиї або в пахвових западинах. І розмір збільшені лімфовузли може коливатися від некрупной квасолі до волоського горіха.
4
Найбільш точний спосіб визначити збільшення лімфовузлів - фізикальнедослідження. Воно допомагає з'ясувати розміри вузлів, характер їх виникнення, симптоми запалення оточуючих тканин, рухливість і консистенцію.
5
Найскладніше - визначити збільшення внутрішньочеревних і внутрішньогрудних лімфовузлів, так як промацати їх не можна. Зазвичай це можна виявити тільки при загальному цілеспрямованому обстеженні.
6
Збільшення внутрішньогрудних лімфовузлів іноді можна виявити при рентгенограмі грудної клітки, а також при обстеженні периферичних лімфовузлів. Але ці види дослідження не завжди дають точні результати.
7
Ще один метод визначити збільшення лімфовузлів - лабораторне дослідження. Воно включає в себе загальний аналіз крові, мазок із зіву і тест на гетерофільних антитіла до вірусу Епштейна-Баар.
8
При підозрі на збільшення лімфовузлів, проводять діагностичне дослідження - пункцію. Вона дозволяє отримати менший обсяг даних ніж біопсія, але якщо збільшені лімфовузли щитовидної залози, або у хворого є ризик виникнення рецидиву пухлини, то пункцію варто провести в першу чергу.
9
Біопсія лімфовузлів - складний діагностичний метод, але при виявленні підозрілого ущільненого освіти вона є обов'язковою.