Як відмити дзеркало.

Якщо поверхня старого, але полюбився вам дзеркала потьмяніла і втратила колишню привабливість, не поспішайте засмучуватися з цією звичною деталлю інтер'єру і витрачати гроші на новий виріб. Іноді відмити дзеркало буває досить просто, в деяких же випадках доводиться витратити чимало зусиль. Однак якщо ви проявите терпіння, річ знову засяє, як нова. Надалі не забувайте регулярно доглядати за дзеркальною поверхнею, тоді виріб прослужить вам ще дуже довго.
Вам знадобиться
 • - Суха дрантя з бавовни;
 • - губка;
 • - засіб для чищення дзеркал;
 • - половинка сирої цибулини;
 • - синька;
 • - вода;
 • - біла крейда;
 • - оцет;
 • - паленої магнезії;
 • - газети;
 • - нашатирний спирт;
 • - коров'яче молоко.
Інструкція
1
Протріть пил та інші механічні забруднення зі скляної поверхні чистою сухою ганчіркою з бавовняного полотна. Тільки після цього рекомендується приступати до вологого чищення дзеркала.
2
Використовуйте спеціальні чистячі засоби для скляних (у тому числі і дзеркальних) поверхонь. Дійте відповідно до інструкції. Зазвичай це спреї або рідини, які завдають губкою на забруднену поверхню. Після обробки дзеркала очищує складом поліруйте його до блиску чистою ганчіркою, яка не залишає ворсинок, або просто газетами. Спеціалізовані рідини, як правило, чудово справляються з багатьма важкими забрудненнями, в тому числі зі слідами мух на дзеркалах.
3
Можна скористатися і різноманітними підручними засобами, які давно зарекомендували себе у досвідчених домашніх господинь. Приміром, половинкою сирої цибулини благополучно оттираются засиджені мухами місця. Після обробки заплямованих місць цибулею деякі господині ще раз протирають виріб водою з синькою і тільки після цієї процедури починають насухо протирати очищене дзеркало .
4
Якщо поверхню дзеркала стала тьмяною, то її можна очистити і відполірувати за допомогою нашатирного спирту і води (1: 1). Можна ввести в цей склад також паленої магнезії, стежачи за тим, щоб всі компоненти були взяті в рівних частинах. Просочіть отриманим саморобним миючим засобом нову поролонову губку і гарненько протріть їм брудне дзеркало . Потім відполіруйте скляну поверхню зім'ятими газетними листами.
5
Дивовижні результати дає чистка потьмянілого дзеркала звичайним коров'ячим молоком. Після протирання м'якої бавовняної дрантям, змоченою в цьому корисному напої, і наступного полірування оновлена дзеркальна поверхня відрізняється особливим блиском.
6
Добре справляється з забрудненнями на дзеркалі звичайний шкільний крейда білого кольору. Його необхідно розтовкти, наповнити столову ложку і розвести отримане кількості порошку в склянці води. Потім добре додати ще ложку оцту. Однак при роботі з кислотою дійте обережно - вона може пошкодити срібний сплав (амальгаму) на виворітній стороні виробу або деревину багета. Обробляти дзеркало отриманим розчином необхідно тільки після того, як відбудеться реакція змішаних елементів. Не забудьте ретельно розмішати суміш.
Корисна порада
Якщо забруднення на дзеркалі НЕ відмиваються з першого разу, рясно змочіть їх водою з оцтом, використовуючи поролонову губку. Через 10 хвилин гарненько промийте заплямовані місця чистою водою.