Як готувати маслюки. дивитися Як варити маслюків в супу.

Маслюки - дуже смачні гриби. Вони дуже люблять рости у хвойних лісах, воліючи сонячні, добре прогріті місця. Частенько їх можна зустріти навіть на лісових стежинах, особливо там, де піщані ґрунти. Готувати з них можна практично все: смажити, варити грибний суп ... Їх можна заготовити на зиму, якщо висушити, засолити або замаринувати. Маслюки смачні самі по собі, у них їстівні і капелюшок, і ніжка. Словом, це універсальні гриби. Але вони мають деякі особливості, які необхідно брати до уваги.
Вам знадобиться
  • маслята,
  • нож,
  • кастрюля,
  • вода,
  • сковородка,
  • растительное масло,
  • лук.
Інструкція
1
При зборі маслюків необхідно враховувати, що ці гриби дуже часто бувають червивими. Червиві і переросли гриби намагайтеся не брати. Збирайте маслюки середнього розміру, крепенькие і чистенькі.
2
Почистіть гриби. При обробці маслюків це має особливе значення, оскільки капелюшок покрита клейкою плівкою, до якої прилипають сухе листя та інша бруд. Капелюшки молодих маслюків повністю покриті плівкою знизу. Клейку плівку необхідно видалити повністю. Якщо гриби зварити разом із плівкою, вони стануть гіркими, а сама плівка затвердіє. Крім того, приставшую бруд буде неможливо очистити. Ніж при чищенні необхідно періодично промивати, оскільки плівка до нього пристає дуже добре.
3
Помийте гриби. Для цього складіть їх в друшляк і промивайте під проточною водою, періодично перемішуючи. При цьому віддаляються залишки сміття і слизу.
4
Подрібніть гриби. Чим дрібніше будуть шматочки, тим краще вони засвояться організмом. Ріжте маслюків тонкими пластинками або кубиками на обробній дошці гострим ножем.
5
Залийте гриби водою в каструлі, поставте на вогонь і доведіть до кипіння. Якщо у вас в каструлі одні маслюки, досить відварити їх в киплячій воді протягом 15 хвилин. У процесі варіння утворюється піна, яку необхідно прибирати ложкою або шумівкою. Після закінчення варіння злийте рідину, а гриби ще раз промийте в друшляку під струменем холодної води.
6
Розігрійте сковорідку. Налийте туди рослинного масла. Наріжте крейда ріпчасту цибулю і обсмажте його в олії до золотистого кольору. Покладіть на сковорідку маслюки і смажте їх до того моменту, поки вони почнуть помітно ущільнюватися (при цьому з них видаляється зайва волога). У цей момент маслюки треба посолити і ще раз перемішати. Маслюки можна подавати на стіл зі сметаною, смаженою картоплею (по-європейськи) або зі смаженим м'ясом (по-сибірський).
Зверніть увагу
При варінні маслюків сіль не додається.
Корисна порада
Дуже гарні маслюки, приготовані за-прибалтійських з тушкованою капустою. Спочатку гаситься капуста до напівготовності, потім в неї додаються варені маслюки. Компоненти тушатся разом до готовності капусти.