Як спиляти дерево бензопилою.

Сьогодні бензопила - один з не просто необхідних, але і доступних інструментів, широко використовуваних як для заготівлі дров, так і при різних видах садово-паркових робіт. Спиляти дерево за допомогою бензопили досить швидко і просто, але дуже важливо, щоб при цьому виконувалися всі вимоги техніки безпеки.
Вам знадобиться
  • - бензопила;
  • - захисний костюм;
  • - трос з лебідкою.
Інструкція
1
Почніть роботу з бензопилою з перевірки інструменту. Пила повинна бути заправлена відповідним паливом - сумішшю бензину зі спеціальним маслом у відповідній пропорції (вказана в інструкції), резервуар для мастила ланцюга повинен також бути заповнений маслом для ланцюгів. Ланцюг повинна бути наточеною і натягнутою, вона повинна з деяким зусиллям провертатися рукою в захисній рукавичці при вимкненому двигуні. Отвір в шині пили повинно бути очищено від пилу для нормальної змащення ланцюга. Приготуйте захисні окуляри або щиток для очей, рукавички, захисний одяг.
2
Уважно огляньте то дерево , яке необхідно спиляти і місце навколо нього. Врахуйте довжину дерева, його природний нахил, розташування можливих перешкод навколо нього - дерев, автомобілів, будівель і т.п. Якщо погода вітряна, то силу вітру треба також мати на увазі. Якщо напрямок вітру і природний кут нахилу дерева збігаються з бажаним місцем завалу дерева, тоді можна приступати до спилювання без спеціальної підготовки. Якщо ж напрямок падіння дерева необхідно змінити, то потрібна додаткова підготовка - необхідно створити напругу в стовбурі в потрібну сторону. Для цього можуть бути використані трос і лебідка. Один край троса з драбини закріпіть якомога вище на стовбурі, інший край троса з лебідкою - у землі на відстані від дерева з боку бажаного місця падіння дерева. Обертайте ручку лебідки, створюючи напругу в стволі.
3
Заведіть пилку, перевірте її роботу і гальмування, а потім зробіть перший горизонтальний пропив з того боку, в яку має впасти дерево на 1/3 товщини його стовбура. Під кутом близько 45 градусів до нього робиться другий пропив для освіти клина.
4
Зробіть трохи вище першого пропилу валочні горизонтальний пропив. Це пропив не повинен з'єднуватися з клином, між ними бажано залишити близько 5 см. В той момент, коли ви відчуєте, що дерево початок завалюватися, потрібно припинити пиляти і злегка підштовхнути його в потрібну сторону. У момент падіння дерева потрібно відійти подалі від пня.
Зверніть увагу
Чи не пиляйте з драбини. Чи не пиляйте в стані алкогольного сп'яніння. Дотримуйтесь всі запобіжні заходи.
Корисна порада
Якщо лебідки немає, можна використовувати автомобільний трос або старий пожежний гідрант, зробивши з них кільце, огорнуте навколо дерева. У нього у землі вставляється лом або обрізок труби, за допомогою якого вам потрібно скрутити кільце, створюючи таким чином напругу в стволі. Як тільки напруга буде створено, необхідно застромити лом в землю, щоб трос НЕ розкручувався.