Як мазати пластикові лижі.

Якщо ви купили лижі - це ще не значить, що ви будете ковзати на них по снігу, як по маслу ножем. Пластикові лижі вигідно відрізняються від дерев'яних. Лижі з пластику краще ковзають, але вони також потребують мастилі.
Інструкція
1
Для змащення пластикових лиж існують численні мазі, які збільшують ковзання по снігу і запобігають прослизання лиж при поштовхах ногами.
2
Все лижні мазі діляться на 2 види - мазі ковзання або парафіни і мазі утримання. Перші дозволяють краще ковзати по снігу, а другі збільшують тертя і не дають лижам прослизати, коли ви будете пересуватися по снігу.
3
За консистенцією мазі діляться на тверді (для холодної погоди) і рідкі (для теплої погоди). Любителі користуються твердими мазями, а професіонали вибирають зазвичай рідкі.
4
Пластикові лижі зазвичай змащують мазями утримання в області кріплення черевика, тому як цей вид лиж володіє хорошим ковзанням. Мазями для ковзання пластикові лижі змащують рідко.
5
Мазями ковзання натирають носок і самий кінець лижі, а маззю утримання середню зону лиж. Це для тих, хто віддає перевагу класичному хід. Для конькового бігу лижі натирають мазями ковзання цілком. Протягом дня температура на трасі може змінюватися, тому доцільно брати мазі для температурних діапазонів сусідніх один до одного. При прослизанні лиж збільшують зону їх мастила, зміщуючи її трохи вперед. Мазі вистачає на проміжок від 5 до 10 км, після чого необхідно лижі намазувати заново.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=EprBmbHQb9c
Корисна порада
Товщина мастила залежить від погоди. Чим погода тепліше, тим товщі повинен бути шар мазі.
Для того щоб пластикові лижі прослужили вам кілька сезонів необхідно ретельно підготувати їх до консервації. Незважаючи на те, що сучасний пластик не вимагає спеціальних умов зберігання, ковзна поверхня лиж повинна бути оброблена певним чином. Як же правильно зберігати пластикові лижі ?
Вам знадобиться
  • - гас, скипидар або бензин;
  • - м'які ганчірки;
  • - вата;
  • - наждачний папір;
  • - безбарвний крем для взуття або вазелін;
  • - металева цикля;
  • - утюжок;
  • - парафін з молібденом;
  • - затискачі;
  • - розпірка
Інструкція
1
Уважно огляньте лижі і визначте обсяг необхідного ремонту. Зверніть особливу увагу на тріщини і відколи, що утворилися за зимовий сезон.
2
Протріть лижі чистою водою, витріть їх ковзаючу поверхню м'якою сухою ганчіркою. Ретельно просушіть.
3
Візьміть вату і злегка намочіть її в бензині або скипидарі. Протріть ковзаючу поверхню лиж, видаляючи залишки старої лижної мазі.
4
Ретельно отціклюйте лижі за допомогою спеціальної металевої циклі. Циклювання слід здійснювати з невеликим натиском. Рухи повинні бути безперервними і плавними. Рухатися потрібно від носка до п'яти. Слід знати, що кут нахилу цикли не повинен перевищувати 15-20 градусів.
5
Відшліфуйте ковзаючу поверхню за допомогою наждачного паперу. Приділіть особливу увагу місцям з пошкодженнями. Досягніть того, щоб поверхня стала абсолютно гладкою. Ще раз протріть лижі ганчіркою або ватою, змоченою в гасі.
6
Акуратно нанесіть шар розплавленого парафіну ковзаючу поверхню лиж. Для цього необхідно розплавити шматок парафіну про розігрітий утюжок таким чином, щоб його краплі потрапили на лижу. Розрівняйте парафін за допомогою того ж праски. Слідкуйте за тим, щоб температура праски не перевищувала 200 градусів, інакше поверхня лиж може пошкодитися. Дайте парафину просохнути протягом 2 годин.
7
Змастіть металеві кріплення вазеліном. Якщо петлі і кріплення ваших лиж шкіряні - обробіть їх безбарвним взуттєвим кремом.
8
Зафіксуйте кінці лиж за допомогою затискачів. Вставте під вантажну площадку спеціальну розпірку.
9
Зберігайте лижі при кімнатній температурі, далеко від прямих сонячних променів.