Як виростити Кактуси з насіння. Кактуси вирощування насінням.

Кімнатні рослини, на відміну від садових, насінням розмножуються рідко. Такий спосіб розмноження завжди вимагає часу, уміння і відповідних умов. Але завжди хочеться виростити квітку своїми руками. І красені кактуси не виняток.
Вам знадобиться
  • - насіння кактусів;
  • - неглибока плошка чи горщик;
  • - підготовлений грунт;
  • - поліетиленовий пакет.
Інструкція
1
Купуючи насіння, зверніть увагу на показник схожості. Вона повинна бути не нижче 40-50%. Не «западайте" на барвисто оформлену упаковку: якість насіння не пов'язане з гарним оформленням. Зверніть увагу на термін реалізації, агротехнічні дані, опис.
2
Підготуйте субстат. Для вирощування кактусів приготуйте суміш з дернової і листової землі, перегною, торфу й крупного річкового піску в об'ємному відношенні 2: 1: 2: 2: 4. Це співвідношення можна змінювати в залежності від видової приналежності рослини. Можна використовувати наступний мінеральний субстат. Для його приготування змішайте одну третину хорошою садової грунту, одну третину торфу і одну третину піску з додаванням деревного вугілля і глини.
3
Підготуйте відповідну ємність. Кактуси взагалі не люблять великих, глибоких горщиків, тому що у них не дуже велика коренева система. Для посадки виберете неглибоку миску з хорошими дренажними отворами. Зайва кількість вологої землі обов'язково стане живильним середовищем для незліченних грибків і гнильних бактерій.
4
Підготуйте робоче місце. Повинна бути максимальна чистота. Всі - посуд, інструмент, субстат для посіву повинно бути піддано теплової або хімічної обробки. Горщик ошпарьтеокропом, насіння промийте в розчині марганцівки.
5
Горщик або миску заповніть грунтом, злегка примніть кінчиками пальців або дощечкою і полийте невеликою кількістю води. Насіння, діаметр яких менше 1 мм, висівають на поверхню грунту. Але є кактуси , наприклад, опунция, у яких насіння досить великі, з щільною шкіркою. Їх перед посівом скаріфіціруют - навмисно завдають оболонок необхідні механічні пошкодження, щоб полегшити до зародка проникнення повітря і води. Після цього їх висівають на глибину, рівну діаметру насіння.
6
Одягніть на горщик поліетиленовий пакет. Можна використовувати скло. Уважно стежте за горщиком. Під пакетом буде утворюватися конденсат. Якщо вологи багато, зробіть у пакеті отвори. Інакше від перезволоження насіння загинуть. Пакет зніміть після того як з'являться сіянці.
7
Слідкуйте за температурою повітря. Насіння сходять на другий-сьомий день при температурі 20-35 градусів. Однак при температурі нижче 27 градусів розвивається гниль, що призводить до загибелі сіянців. Тримайте посіви при температурі 27-35 градусів при підвищеній вологості повітря і субстата. Якщо через десять днів насіння не проросло, спробуйте підняти температуру до 40 градусів, знижуючи її вночі до 25. Використовуйте для цього грілку, але не в якому разі не поливайте гарячою водою. Таку процедуру можна використовувати два рази.
8
Як тільки на сіянцях з'являться перші голки, приступайте до пікіровки. Землю і посуд для цього беруть таку ж, як і для посіву. Пікірують сіянці з грудочкою землі (щоб уникнути пошкодження кореневої системи). Сіянці розташовують на відстані 3-6мм один від одного і на таку глибину, щоб сім'ядолі знаходилися на поверхні грунту. Дуже довге коріння можна прищипувати - це сприяє утворенню бічних коренів. Подальшу пікіровку проводять ще двічі: кожну через 1,5-2 місяці. Обов'язково робіть хороший дренаж. Після пересадки рослина не поливайте 3-4 дні, щоб уникнути загнивання.
Зверніть увагу
Не використовуйте субстат, придбаний в магазині. Там багато органічних речовин, вони не принесуть користь, а тільки нашкодять.
Корисна порада
Замість деревного вугілля можна використовувати таблетки активованого вугілля; Ніколи не робіть посів по сухому грунті. В іншому випадку дрібне насіння кактусів глибоко підуть у грунт і не зійдуть; При посіві дрібне насіння можна змішати з дрібним піском за обсягом 1: 4. Це допоможе уникнути злипання дрібних насіння.