Як приготувати водний розчин прополісу. водний розчин прополісу приготувати.

Прополіс - це клейка речовина, що виробляється медоносними бджолами. Його можна вважати подарунком природи, так як допомагає в боротьбі з багатьма хворобами. Прополіс містить амінокислоти, вітаміни, кальцій, магній, цинк, селен, залізо та інші мікроелементи. Для внутрішнього вживання використовують водний розчин прополісу, приготувати який зовсім не складно.
Вам знадобиться
    • 10 (50) грам прополісу;
    • 100 мілілітрів води.
Інструкція
1
Перед приготування розчин а прополіс покладіть в морозильну камеру холодильника. Через деякий час він стане крихким, і його легко можна буде потерти на тертці.
2
Перший спосіб приготування водного розчин а прополісу. Закип'ятіть воду, залийте в термос. Всипте 10 грам подрібненої прополісу, закрийте кришку. Через добу водний розчин прополісу буде готовий до вживання.
3
Є інший спосіб приготування водного розчин а прополісу. 10 грам подрібненої прополісу насипте в чашку з теплою водою. Нагрійте суміш на водяній бані до 80 градусів (не вище), постійно помішуйте. При цій же температурі розчин тримайте протягом 15-20 хвилин, помішуючи на водяній бані. Отриману суміш відфільтруйте і залийте в ємність з темним або непрозорим склом, зберігайте розчин в холодильнику. Такий водний розчин можна зберігати лише тиждень.
4
Є ще один спосіб приготування розчин а, його можна зберігати в холодильнику 2,5-3 місяці без додавання будь-яких консервантів. Для його приготування візьміть 50 грам подрібненої прополісу, залийте його теплою водою і млоїте під кришкою на водяній бані протягом години, періодично помішуючи. Після цього суміш процідіть і налийте в банку з темного скла.
5
Водний розчин прополісу, приготований вищенаведеними способами, має коричневий колір і приємний запах. Він може давати осад, тому його перед вживанням необхідно збовтувати.
6
Водний розчин можна приготувати із залишків прополісу, які залишаються після приготування спиртового розчин а. Ці залишки залийте водою у співвідношення 1: 2. Нагрійте на водяній бані до 80 градусів, постійно помішуйте протягом 10 хвилин. Потім профільтруйте і налийте в банку з темного скла. Такий водний розчин прополісу має жовтувато-коричневий колір і приємний запах. Зберігати його можна в холодильнику 2 - 3 місяці, після цього терміну бактерицидна ефективність розчин а втрачається.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=zUpK98qvWS8
Щоб приготувати прополіс, потрібно відібрати м'які шматки, які не мають ознак псування. Потім подрібнюємо їх до частинок приблизно 2-4 мм розміром. Далі потрібно прополіс охолодити. Для цього найкраще скористатися холодильником. Скориставшись теркою, натираємо прополіс і просіваємо через сито. За допомогою цих дій можна домогтися збільшення площі контакту зі спиртом, що дозволяє прискорити екстрагування багатьох активних речовин.

Щоб наполягати прополіс, потрібно взяти посуд з темного скла і залити 70 ° спиртом, потім добре закрити пробкою і дати настоятися кімнатній температурі приблизно десять діб. Також необхідно 3-4 рази на день збовтувати настоянку. Після закінчення терміну витримки, настойку поміщаємо в холодильник на 12:00, а потім профільтровивают.

У підсумку вийде прозора рідина, що має приємним запахом. На смак вона дуже гірка і при попаданні на язик надає анестезуючу дію.

70% винний спирт оптимально підходить в якості екстрагена. Він не дозволяє воску розчинятися. Віск являє собою баластні речовини в спиртовій настоянці. Прополіс з Екстрагенние в співвідношенні 1:10, має близько п'яти відсотків діючих речовин. Якщо співвідношення збільшено, приміром, 2:10 і 3:10, то настоянка містить 9-10% і 15-17% діючих речовин. Для точного визначення концентрації прополісу в розчині потрібно пропустити рідина через фільтр, а потім злити в мірний циліндр. Після цього просто зважуємо сухий залишок.

Для того щоб приготувати прополіс слабкої концентрації, до фільтру потрібно додавати спирт для досягнення потрібного співвідношення.

Якщо потрібно прискорити екстрагування діючих речовин, даємо вистоятися рідини добу , а потім прогріваємо, охолоджуємо, даємо вистоятися в холодильнику при 8-10 ° 10-12 ч. і робимо фільтрацію.

У всіх фармацевтичних препаратах точно встановлено кількість активних речовин. Прополисная настоянка ж не має точно певного змісту, воно істотно змінюється. Готувати спиртову витяжку можна на 30 ° або 40 ° спирті, але фортеця її буде малоефективною. Для гарної ефективності потрібно використовувати спирт 70 і 90 градусів. Тому якщо ви приготували спиртову витяжку на 30 або 40 градусному спирті, краще збільшіть дозу вдвічі, ефекту буде більше.

Спиртові настоянки прополісу краще приготувати заздалегідь різні. Такі настоянки будуть хорошою базою для приготування різних сумішей і ліків з прополісом.