Як в'язати шапку-шолом.

Багато мам і бабусі в'яжуть своїм домочадцям речі самі, це цікаво і корисно, адже в'язання активізує головний мозок, а також відмінно заспокоює нерви. Найчастіше в'яжуться носочки і шарфики, хто досвідченіші, той в'яже кофти. А можна зв'язати, наприклад, шапку-шолом . Непросто, але цікаво.
Вам знадобиться
  • 50 г дитячої пряжі італійської фірми Mignon, стовідсоткової мериносової вовни вагою 25 г - 140 м, а також спиці №2.
Інструкція
1
Резинку 1 в'яжіть поперемінно 1 лицьова петля, 1 ізнаночная.Резінку 2 в'яжіть поперемінно 2 лицьових, 2 виворітних петлі.
2
Лицьову гладь в'яжіть, роблячи лицьові петлі тільки в лицьових рядах, а виворітні петлі в виворітних рядах.Платочную в'язку в'яжіть лицьовій петлею, як в особових рядах, так і в виворітних. Слідкуйте, щоб щільність в'язання вироби, складаючи 32 п х 45 р = 10х10 см, пов'язана гумкою 2.
3
Для деталей переду і спинки, 2 штук: Наберіть на ваші спиці 31 п., Потім в'яжіть 4 ряди способом хусткової в'язки. Продовжіть лицьовій гладдю, а на трьох крайніх петлях з усіх боків продовжуйте в'язати хусткової в'язки. В теж час після і перед трьома крайніми петлями способом хусткової в'язки з обох сторін додавайте по 1 петлі, отже, у 2-му ряду, поки загальне число петель НЕ дорівнюватиме 51. Після чого відкладіть в'язання.
4
Для бічних деталей, 2 штуки: Наберіть на спиці 51 петлю і в'яжіть 4 ряди способом хусткової в'язки. Продовжуйте лицьовій гладдю, а на трьох крайніх петлях з обох сторін продовжуйте в'язання хусткової в'язкою. В теж час після і перед трьома останніми петлями з обох сторін зменшуйте по петлі в 2-му ряду, поки загальне число петель НЕ дорівнюватиме 31. Після чого відкладіть в'язання.
5
Всі частини перенесіть на кругові спиці в такій послідовності: спинку, боковушку, перед, боковушку і продовжуйте в'язання по колу. В'яжіть 1 ряд лицьовій гладдю, рівномірно збавляючи 38 петель, разом ви маєте 126 петель. Далі в'яжіть гумкою 1.
6
Дійдіть до висоти 3см, продовжите в'язання гумкою 2. З петлі переходу до гумки 2 відраховуйте вимір висоти шапочки. Дійшовши до висоти роботи 3см, спеціально для вирізу особи, зменшуйте середні 10 петель. Після цього в'яжіть способом прямих і зворотних рядів.
7
Продовжуйте збавляти петлі з кожного боку, починаючи від середини деталі переду по петлі в кожному 2-му ряду. Продовжуйте в'язати гумкою 2, тільки на 3х петлях до і після кромочної в'яжіть хусткової в'язкою. Дійшовши до висоти 24 см, з кожного боку зменшуйте 32 петлі. Середні 34 петлі відкладіть.
8
Для верхньої вставки: Наберіть на спиці 44 петлі, перший ряд в'яжіть так: кромка, 1 петля способом хусткової в'язки, 40 петель гумкою 2, петля хусткової в'язкою, кромка. В'яжіть так, поки не зробите висоту вставки 9 см.
9
Для хвостика ковпачка: перенесіть на кругові спиці перед цим залишені на допоміжній вашої спиці 34 петлі, ще 44 петлі з верхньої вставки. Продовжуйте в'язання гумкою 2. З обох сторін від колишніх кромок петель в кожному п'ятому круговому ряду зменшуйте петлі, пров'язуючи ще 3 петлі, центральна з яких - це ваша кромочная, разом. Доведіть довжину хвостика до 20 см, стягніть залишилися петлі.
10
Ушийте верхню вставку. Пришийте пампон діаметром 5 см на кінчик хвоста. З'єднайте частини пелеринки, що складаються з боковушек, частини переду, спинки. По краю лицьового прорізу з лицьового боку наберіть петлі і в'яжіть 3 см гумкою 1. Обвяжіте двома рядами низ пелеринки (ст. Без накиду і один ряд рачиного кроку).
Тепла і зручна шапка-шолом надійно захистить вуха і шию малюка від холодного вітру і не буде утискати його рухів. Досвідчені в'язальниці можуть придумати власний дизайн головного убору, ну а початківцям краще вибрати нескладну стандартну модель. На виготовлення шапочки вам знадобиться всього пара вечорів.
Вам знадобиться
  • - спиці;
  • - 100 г м'якої пряжі;
  • - нитки для шиття та голка;
  • - гачок.
Інструкція
1
Виберіть м'які нитки. Шапка-шолом щільно прилягає до обличчя і шиї, тому колючий шерсть може дратувати ніжну шкіру малюка. Купіть пряжу з позначкою baby - вона ніжна, але досить тепла. Підберіть гарний відтінок, підходящої до куртки або комбінезону дитини.
2
Наберіть на спиці 122 петлі. Основне полотно шапочки в'яжеться лицьовій гладдю. У першому ряду зніміть кромочную петлю, зробіть накид, 19 петель пров'яжіть лицьовій гладдю. Далі в'яжіть за схемою: дві петлі разом лицьовою, 20 гладдю, накид, 18 гладдю, дві петлі разом лицьовою, 18 гладдю, накид, 20 петель гладі, 2 петлі разом лицьовою, 19 гладдю. Останню кромочную петлю пров'яжіть виворітного.
3
Другий ряд в'яжіть по малюнку виворітними петлями. У третьому ряду повторіть в'язання за схемою першого ряду. Продовжуйте роботу, поки полотно не досягне висоти 16 сантиметрів. У вас повинна вийти своєрідна в'язана «гармошка». Закрийте петлі останнього ряду по малюнку.
4
Всуньте в голку з широким вушком товсту нитку і зшийте заготовку шапки по одній з зиґзаґоподібних сторін. З'єднайте і бічні сторони. Приміряйте шолом на дитину. Якщо розмір підходить, приступайте до виготовлення коміра.
5
Наберіть на спиці 128 петель. Пров'яжіть один ряд лицьовій гладдю. З другого ряду почніть зменшення по схемі: кожну чотирнадцяту петлю пров'яжіть разом з попередньою виворітного. Тобто разом пров'язуйте 13 і 14, 27 і 28 петлі і далі до кінця ряду. Такі убавленія робіть в кожному виворітного ряду сім разів. Закрийте петлі останнього ряду.
6
Готовий комір пришити до нижньої частини шапки. Краї коміра можна залишити вільними, пришити до них застібку-липучку або велику гудзик з повітряної петлею. Готовий виріб можна прикрасити, обв'язавши його по краю контрастним кантом, виконаним гачком. Шапочку для дівчинки доповніть помпоном, пензликом або декоративною квіткою, пов'язаним гачком і пришитим збоку.