Як отримати постійний струм.

Щоб отримати постійний ток , достатньо взяти звичайний елемент живлення. Напруга такого джерела ток а, як правило, стандартне - 1,5 Вольта. Поєднавши послідовно кілька таких елементів, можна отримати батарею з напругою, пропорційним кількості таких елементів. Для отримання постійного ток а можна також скористатися зарядним пристроєм від мобільного телефону (5 В) або автомобільним акумулятором (12В). Однак, якщо необхідно отримати нестандартне напруга, наприклад, 42 В, то доведеться спорудити саморобний випрямляч з найпростішим фільтром харчування.
Вам знадобиться
  • Понижуючий трансформатор 220 в./42в.
  • Мережевий шнур з вилкою
  • Діодний міст PB-6
  • Електролітичний конденсатор 2000 мкФ? 60в
  • Паяльник, каніфоль, припой, з'єднувальні дроти.
Інструкція
1
Зберіть випрямляч по зображеної на малюнку схемою:
2
Щоб правильно зібрати і використовувати такий пристрій, необхідні мінімальні знання про що відбуваються в приладі процесах. Тому, уважно ознайомтеся зі схемою і принципами роботи випрямітеля.Схема дії діодного моста, що пояснює принцип його роботи: Під час позитивного напівперіоду (дрібний штрих пунктир) ток рухається по правому верхньому плечу моста до позитивного висновку, через навантаження надходить на ліве нижнє плече і повертається в мережу. Під час негативного напівперіоду (крупний штрих пунктир) ток тече по іншій парі діодів випрямного моста. Тут Тр. - Трансформатор, знижує напругу з 220 до 42 Вольт, гальванически поділяє високе і низьке напруга. Д - діодний міст, випрямляє змінну напругу, яке надійшло з трансформатора. Цифрою 1 позначена первинна (мережева) обмотка трансформатора, цифрою 2 - вторинна (вихідна) обмотка трансформатора.
3
Підключіть до первинної обмотці трансформатора мережевий шнур з вилкою. Двома проводами з'єднайте два висновки вторинної обмотки трансформатора з двома вхідними висновками діодного моста. Висновок діодного моста з маркуванням «мінус» припаяйте до негативного висновку конденсатора.
4
Негативний висновок конденсатора позначений на його корпусі світлою смугою зі знаком «мінус». До цього ж висновку припаяйте провід синього кольору. Це буде негативний вихід випрямляча. Висновок діодного мосту зі знаком «плюс» припаяйте до другого висновку конденсатора разом з проводом червоного кольору. Це буде позитивний висновок випрямляча. Перед включенням ретельно перевірте правильність монтажу - помилки тут не припустимі.
Корисна порада
Конденсатор грає роль фільтра харчування, згладжуючи пульсації, що залишилися після випрямлення доданими мостом змінного струму.