Як носити медичну маску.

Використання медичної маски під час епідемії інфекцій, що передаються повітряно-крапельним шляхом, а також при контакті з хворим знижує ризик зараження до 50%. Однак важливо дотримуватися певних правил носіння маски, інакше ефект від її застосування може зійти нанівець.
Інструкція
1
Захисну маску необхідно носити тоді, коли існує небезпека зараження. Це місця скупчення великої кількості людей (лікарні, поліклініки, громадський транспорт) під час спалахів захворювань.
2
Перед багатьма постає питання - яким боком надягати маску ? Особливої різниці немає, але зазвичай носять маски кольоровий стороною назовні, білої - до лиця.
3
Маску потрібно надягати акуратно, так, щоб вона щільно закривала рот і ніс, і зазорів між особою і маскою було якомога менше.
4
Намагайтеся не торкатися одягненою маски. Якщо ви торкнулися маски під час її зняття, ретельно вимийте руки з милом або спиртовим засобом.
5
Як тільки ви відчули, що маска стала вологою, сирий - негайно змініть її на нову. Справа в тому, що швидке насичення фільтра вологою повітря, що видихається забиває пори і знижує площа фільтру, зменшуючи тим самим ефективність маски. Крім того, забиті пори фільтра є хорошим середовищем для розмноження осіли в них бактерій! Як правило, маска служить не більше 2-4 годин.
6
Не допускається, щоб маска опинялася на шиї або в кишені в перервах між її носінням. Також категорично забороняється використовувати вдруге одноразову маску .
7
Використану медичну маску слід тут же викинути. Робити це потрібно, тримаючи її за зав'язки або гумки.
Зверніть увагу
Вперше захисні маски стали застосовуватися в Європі в XIV столітті за часів чуми: доктора при відвідуванні хворих надягали маски з довгим пташиним дзьобом.
Корисна порада
Одноразову маску можна придбати в аптеках, ватно-марлеву - нескладно виготовити своїми руками. На відміну від аптечної маски, яку можна носити не більше 2-х годин, ватно-марлеву пов'язку можна носити до 4-х годин, прати і використовувати багаторазово.