Як змити маркер.

Перманентні маркери міцно увійшли в наше життя. Завдяки їм, ми можемо робити написи на будь-яких матеріалах - металі, склі, пластмасі. Головне достоїнство перманентних маркерів - чорнило. Вони швидко сохнуть, мають світлостійкими і водостійкими властивостями і практично несмиваеми.Но як виявилося, останнє гідність стало величезною проблемою для мільйонів користувачів перманентних маркерів. Спроби видалити непотрібну напис часто виявляються марними. А що робити, якщо дитина вимазав маркером руки або особа?
Інструкція
1
Щоб вирішити цю проблему, потрібно мати уявлення про склад чорнила. Так, чорнило маркера Edding 400 створені на спиртовій основі, значить можна сміливо припустити, що змити ви їх зможете звичайним спиртом.
2
Існує велика кількість промислових маркерів самого різного призначення. Під час ремонту при укладанні кахельної плитки для розмітки використовуються спеціальні маркери з водостійкими незмивним чорнилом і володіють лаковим ефектом. Однак те, що не може змити вода, цілком виявиться під силу одному з розчинників. Можете сміливо експериментувати, оскільки плитка стійка до хімічних впливів.
3
Не буде ніяких проблем з маркером для скла. Його чорнило зроблені на крейдяній основі і легко змиваються звичайною вологою губкою. А от якщо все випробувані вами розчинники виявилися безсилі, то скоріше всього ви «напоролися» на аерокосмічний маркер, в якому використовуються пігментні чорнила на водній основі. Вони дуже стійкі до фарб, розчинників і яскравого світла. Правда, вірогідність зіткнутися з ним невелика, оскільки його використовують в основному для написів на літакових деталях. Можна не побоюватися і маркера для шкіри. Сфера його застосування також вельми специфічна - радіологія, ядерна медицина, дерматологія і хірургія. Чорнило зроблені на водній основі і тому змиваються водою.
4
Маркер для промислової графіки підходить для будь-яких поверхонь і матеріалів, навіть якщо вони покриті іржею, брудом, пилом і маслянистої плівкою. З ним доведеться повозитися - він не змивається водою і навіть не видаляється механічним шляхом. Правда про розчинники нічого не сказано і тому спробуйте, може і вийде. Щоб не діяти наосліп, прочитайте назву маркера, знайдіть його опис в інтернеті. Там же досить докладно говориться про властивості чорнила.