Як вибрати фотооб'єктив.

Володіючи хорошим фотоапаратом, перший час ви можете бути задоволені і стандартним об'єктивом, проте завжди приходить час, коли його ставати недостатньо, здається, ніби хочеться чогось більшого. Про купівлю нової камери в таких випадках мало хто замислюється, а ось про заміну об'єктива думають багато хто. При виборі фотооб'єктива вам потрібно звернути увагу на наступні характеристики.
Інструкція
1
По-перше, пам'ятайте про те, що для певного типу камери підходить не кожен об'єктив. Багато виробників спеціально роблять фотоапарати несумісними з об'єктивами інших фірм. Наприклад, Canon використовує байонет типу Canon EF, Nikon - Nikon AF і так далі. Тому спершу необхідно подивитися який у вас фотоапарат і байонет.
2
Друга характеристика, на яку потрібно звернути увагу - це фокусна відстань. Залежно від цього показника, об'єктиви діляться на такі різновиди: - діапазон фокусних відстаней 8-22 мм - використовується для зйомки пейзажів, архітектури, інтер'єру (особливо в тісних кімнатах); - 28-80 мм - підходить для зйомки заходів, репортажів; - від 80 і вище - таке фокусна відстань необхідно для зйомки спорту, віддалених предметів, дикої природи.
3
Наступний показник - це світлосила. Чим вона більша, тим ширше відкрита діафрагма, тим більше світла потрапить на матрицю в певний момент і тим менше ви зможете поставити витримку. Отже, ви без проблем будете знімати в умовах навіть поганої освітленості, наприклад, в театрі чи кафе.
4
Якщо ви збираєтеся знімати макро, то вам підійдуть як спеціальні об'єктиви, так і універсальні, що володіють додатковою функцією макро.
5
При покупці в магазині вам потрібно перевірити такі деталі: - розгляньте об'єктив на просвіт, в ньому не повинно бути ніяких порошинок, адже витягти їх звідти взагалі неможливо. Кожна порошинка - це одна пляма на одержуваних знімках; - кнопки зуму і діафрагми повинні рухатися плавно, без заїдань. Якщо при русі чути скрегіт, то цілком ймовірно, що об'єктив вже роняли, в такому випадку від покупки потрібно відмовитися; - встановивши об'єктив на фотоапарат, перевірте функцію автофокусу. При хорошому денному освітленні у об'єктиву не повинно бути ніяких проблем з фокусуванням; - передня і задня лінзи повинні бути чистими від плям, розлучень та інших слідів експлуатації.
Зверніть увагу
Широко застосовується класифікація фотографічних об'єктивів по кутку зображення (фокусної відстані). Ця характеристика багато в чому визначає сферу застосування об'єктива
Корисна порада
Всі сучасні виробники цифрових дзеркальних фотоапаратів випускають велику лінійку змінних об'єктивів до своїх камерам. Причому, фотооб'єктив для Sony не підійде до камери Canon і навпаки. Що логічно. Таким нехитрим способом компанії прив'язують до себе користувачів на довгі роки.
Кожен початківець фотограф після придбання першої професійної техніки починає вибирати об'єктив, який ідеально підійде до його потреб. Однак величезний асортимент оптики, пропонованої магазинами, істотно ускладнює цю задачу.

Основні характеристики об'єктивів

За допомогою якісної оптики фотограф бачить зображення через свій фотоапарат і може відобразити побачене в тому фокусі, який йому більше подобається. Також від об'єктива значною мірою залежить якість зробленої фотографії. Головною і основною деталлю подібної оптики є її скляна лінза, за яку, власне, і платить покупець. Чим дорожче лінза, тим вище її якість, і чим більше розмір об'єктива, тим вище його ціна, оскільки у великих пристроях багато хороших лінз.Наіболее важливим параметром при виборі об'єктива є його фокусна відстань, яку вказується в міліметрах і буває постійним або змінним. Чим менше число даної відстані, тим ширше буде кут огляду. Також важливою характеристикою подібної оптики вважається світлосила, від якої залежить якість її роботи при поганому освітленні і глибина різкості. За допомогою светосильного об'єктива можна зробити об'ємну картинку, що важливо для портретних фотографій і макро-фото. При виборі пристрою варто віддати перевагу моделі з фіксованою світлосилою.

Вибираємо об'єктив

За функціональністю об'єктиви поділяють на нормальні, ширококутні і довгофокусні. Стандартна оптика ідеально підходить для портретних фотографій, а від величини фокусної відстані залежить ступінь розмиття заднього фону. Ширококутні об'єктиви краще вибирати фахівцям, які запам'ятовують об'єкти архітектури, пейзажі, натовпи людей та інші картинки, які зазвичай не вміщаються в нормальний об'ектів.Опитние фотографи не рекомендують купувати універсальні об'єктиви, оскільки вони або ненадійні в експлуатації, або дорого коштують за рахунок свого розміру. довгофокусна оптика володіє як змінним, так і фіксованою фокусною відстанню. Їх слід вибирати для зйомки віддалених об'єктів, до яких не можна наблизитися, а також для макрозйомки неживих об'єктів, дрібних комах і так далі. Для отримання знімків високої якості бажано придбати светосильную модель об'єктива, що забезпечує покриття в середньому і широкоугольном діапазоні фокусної відстані, а також дозволяє знімати як пейзажі, так і портрети. Також відмінним вибором стануть пристрої з зафіксованим фокусною відстанню, які мають високі оптичні властивості і продуману до дрібниць конструкцію.