Як видалити повітряні пробки з системи охолодження.

Сама назва «повітряні пробки » говорить про природу їх походження. Вони утворюються при попаданні повітря в систему опалення, що створює чимало проблем у зимовий період. Відомі кілька причин, в результаті яких повітряні пробки утворюються.
Інструкція
1
Перша причина в самій воді, де розчинено повітря. При нагріванні води він у вигляді бульбашок піднімається у верхні ділянки системи опалення і, накопичуючись, створює повітряні пробки . Наступна причина - знижений тиск в системі опалення, через що вона частково спорожняється, і порожнечі заповнюються повітрям. Повітряні пробки можуть також утворитися в результаті витоків та ремонту системи опалення, коли здійснюється її частковий або повний демонтаж і подальша збірка.
2
Повітря зазвичай збирається в радіаторах верхніх поверхів, де на цей випадок мають бути встановлені спеціальні пристосування для спуску повітря. Якщо хочете визначити місце повітряної пробки , простукаєте невеликим молоточком свої батареї. У місцях скупчення повітря звук від них буде набагато сильніше і дзвінкіше, ніж від заповненої батареї.
3
Якщо хочете уникнути проблем, пов'язаних з повітряними пробками, подбайте про те, щоб на батареях у вашій квартирі стояли крани або клапани для скидання повітря. К, наприклад, кран Маєвського встановлюється з боку, протилежного від вхідних труби. За допомогою ключа потихеньку відкриваєте кран до тих пір, поки не почується характерне шипіння повітря, що виходить. Як тільки воно закінчилося, і рівномірно пішла вода, кран щільно закрийте.
4
В цілях безпеки підкладіть під клапан ганчірку і підставте невеликий посуд. Якщо клапан на батареї відсутній, то доведеться діяти більш складним способом. Приготуйте розвідний ключ і рідина для змащування - звичайний гас або WD-40. Почекайте кілька хвилин, щоб вона дійшла до заржавілою різьблення, і можете починати відкручувати заглушку.
5
При перших звуках вихідного повітря припиніть роботу і почекайте, коли потече вода. Щоб уникнути патьоків приготуйте ганчірку і відро. З появою води заглушку закрутіть, додавши для більшої надійності на різьблення трохи льону або кілька витків стрічки ФУМ.