Як складати десяткові дроби.

Десятковий дріб - це окремий випадок звичайної дробу (правильної або неправильної). Особливість її в тому, що знаменником завжди є число десять, зведене в яку-небудь позитивну ступінь (10, 100, 1000 і т.д.). Інша особливість укладена у формі запису - на відміну від звичайних дробів, десяткові можна писати через кому. Тому правила здійснення математичних операцій з такими дробами ближче до правил для цілих чисел.
Інструкція
1
Якщо необхідно скласти десяткові дробу в стовпчик, то робиться це так само, як і для цілих чисел, але з однією особливістю. Полягає вона в тому, що якщо в одній з складаються дробів кількість знаків після коми менше, ніж в іншій, то відсутні розряди доповнюють нулями. Наприклад, щоб порахувати в стовпчик суму десяткових дробів 1,42 і 3,1415 треба написати одне над іншим числа 1,4200 і 3,1415 і скласти цифри, розміщені один над одним, починаючи з самого правого розряду. Кількість розрядів після коми в числі-сумі має дорівнювати кількості розрядів в кожному з складаються чисел, але якщо цифра (або декілька цифр) праворуч виявляється нулем, то її можна відкидати.
2
Якщо треба просто дізнатися суму десяткових дробів, а порахувати її в розумі немає можливості, то можна використовувати будь калькулятор, в тому числі і стандартний калькулятор ОС Windows. Для його запуску розкрийте головне меню на кнопці «Пуск», перейдіть в розділ «Усі програми», потім в підрозділ «Стандартні» і виберіть у ньому пункт «Калькулятор». Можна це ж зробити інакше - натисніть клавіші WIN + R, в діалоговому вікні наберіть команду calc і натисніть клавішу Enter. Інтерфейс калькулятора дуже простий і процедура складання не повинні викликати труднощів. Спочатку введіть першу з дробів, використовуючи клавіатуру або клацаючи відповідні кнопки інтерфейсу калькулятора. Потім натисніть клавішу «Плюс» або клацніть таку кнопку в інтерфейсі калькулятора. Потім введіть другу десяткову дріб і натисніть знак рівності.
3
Є й альтернативні способи - наприклад, скористайтеся калькулятором пошукової системи Google. Для цього перейдіть на сайт системи і надрукуйте в поле введення запит, що містить відповідне математичне дію. Наприклад, для складання дробів 1,42 і 3,1415 введіть «1,42 + 3,1415». Результат побачите відразу, натискати кнопку відправлення запиту не обов'язково.