Як зшити штори маркіза.

У штор Маркіза багата родовід. Їхня батьківщина - Франція епохи Бароко-Рококо. Перед їх творцями стояло завдання зробити штори з легкої тканини, що додають вікнам палаців і особняків додаткове відчуття розкоші і затишку. Сьогодні можна з упевненістю сказати, що французькі дизайнери намагалися не даремно - штори Маркіза і раніше затребувані і улюблені в усьому світі. Вони являють собою полотнище з легкої тканини, зібране в горизонтальні і вертикальні складки. Такий ефект досягається завдяки пришивання шторної тасьми до виворітного стороні тканини.
Вам знадобиться
  • вуаль або органза, дерев'яний брус шириною 5 і товщиною 2.5 см, дві тасьми
Інструкція
1
Щоб пошити таку штору, приготуйте легку тканину - вуаль або органзу, дерев'яний брус шириною 5 і товщиною 2.5 см. Довжина бруса повинна відповідати ширині віконного прорізу з додаванням 5 сантиметрів. Знадобиться також щільна тканина, щоб обтягнути карнизну дошку.
2
Як вже говорилося, важливими елементами штори Маркіза є дві тасьми - трехшнурная і вузька. Довжина першої відповідає ширині краю штори, а другий - висоті краю штори, помноженої на число фестонов.
3
Перед початком розкрою для визначення ширини штори, ретельно виміряйте віконний отвір. Її розмір буде дорівнює подвоєною довжині карнизної дошки плюс 10 см з урахуванням двох подвійних підрубувальний швів. Довжина крою відповідатиме двом ймовірним висот штори з додаванням 2 см на оформлення верхнього краю і 5см - на загин внизу.
4
Потім проутюжьте з обох сторін по 2.5 см краю фіранки і прошийте на машинці бічні кромки. Після цього проутюжьте 2 см кромку по верхньому краю і приготуйте трехшнурную сборящую тасьму. Потім трохи займіться математикою і розрахуйте кількість фестонів і зробіть позначки ліній на звороті, де буде пришита сборящая тасьма.
5
Наступний крок - приколіть шпильками тасьму по краях штори по всій довжині, потім прошийте і проутюжьте. Кільця пришийте для міцності подвійний ниткою. Потім за допомогою вертикальної сборящей тасьми обережно стягніть шнури і рівномірно розподіліть складки по всій площі штори.