Як вибрати гірськолижну одяг.

Новачка на трасі можна дізнатися не тільки по невпевненим рухам, але і по неправильно обраної одязі. До підбору гірськолижної екіпіровки необхідно поставитися з максимальною увагою, адже від неї залежить комфорт катання. Сьогодні величезна кількість спеціалізованих спортивних компаній випускає безліч різноманітних видів одягу для гірських лиж, такий асортимент заплутає будь-якої людини. Щоб правильно підібрати одяг , ви можете скористатися наступними порадами.
Інструкція
1
Одяг гірськолижника повинна складатися з трьох шарів. Перший шар - це термобілизна. Незважаючи на його назву, воно покликане не для того щоб гріти людини, а щоб відштовхувати вологу від його тіла. Адже в мокрому білизну кататися не тільки неприємно, але й дуже холодно. Білизна повинна щільно облягати ваше тіло, а матеріал, з якого воно виготовлене - вбирати вологу і відштовхувати її до верхнього шару. Ні в якому разі не надягайте бавовняну білизну - воно відмінно вбирає вологу, але і розлучається з нею тільки при вичавлюванні. Також термобілизна може володіти гіпоалергенними і антибактеріальними властивостями.
2
Наступний шар - це утеплювач, він захищає нас від холоду. Деякі вважають за краще пухову підстібка (яка підходить для сильних морозів), інші надягають вовняний светр, буває, що й кілька. Але насправді ідеальний варіант для другого шару - це фліс. Такий одяг дуже добре гріє, не намокає, відмінно проводить вологу, що виділяється термобілизна.
3
Призначення останнього шару - захистити нас від вологи і вітру. Найчастіше люди надягають прості вітровки. Але вони не дуже підходять для гірськолижників, адже така куртка добре захистить вас від вітру, але в теж час буде перешкоджати виходу вологи назовні. В результаті дуже швидко між другим і третім шаром вийти справжня «баня». Технології, що володіють необхідними характеристиками, коштують дорого. Але за допомогою них ви гарантовано отримаєте масу позитивних емоцій від поїздки. Якісна верхня гірськолижний одяг повинна складатися з двох шарів: внутрішнього (мембрани) і зовнішнього (щільної тканини). Такі тканини мають двома показниками: коефіцієнти паропроникності (показує, скільки пара пропустить тканину за добу) і водостійкості (показує висоту водяного стовпа, який витримає тканина). Чим більше ці дві характеристики, тим краще.