Як приготувати гіпертонічний розчин. Гіпертонічний розчин приготування.

Гіпертонічний розчин натрію хлориду можна застосовувати зовнішньо у вигляді аплікацій, для інгаляцій при муковісцидозі і внутрішньовенно для посилення діурезу. У вигляді місцевих компресів розчин сприяє виведенню гною, а його протимікробна активність допомагає швидко вилікувати навіть глибокі рани. Розчин для внутрішньовенного введення та інгаляцій повинен бути стерильним, тому його краще купити в аптеці, а ось засіб для аплікацій і полоскання можна приготувати вдома самостійно.
Вам знадобиться
  • - сіль;
  • - вода.
Інструкція
1
Гіпертонічний розчин може бути 2-10%. Залежно від того, для чого планується використати даний засіб, концентрація солі буде різною. Так як технологія приготування розчину досить проста, а для лікування краще використовувати свежеприготовленную рідина, не прагніть запастися ліками про запас. Самостійно приготований розчин не підлягає зберіганню.
2
Для полоскання горла при ларингіті і ангіні потрібно не дуже концентрований розчин. 2 грами солі розчиніть в 100 мл теплої води, ретельно перемішайте рідину так, щоб в ній не залишилося нерозчинених кристалів солі.
3
Для промивання шлунка при отруєннях потрібно близько літра гіпертонічного розчину, тому сіль буде потрібно в кількості 30 грам. Насипте її в літр гарячої кип'яченої води і перемішуйте до повного розчинення. Перед застосуванням необхідно остудити розчин до 37 градусів.
4
Якщо хворому не потрібно очисна клізма, але кишечник потрібно спорожнити (наприклад, в післяпологовому або післяопераційному періоді), слід приготувати 5% гіпертонічний розчин. Для процедури потрібно всього 100-200 мл рідини залежно від віку і ваги пацієнта. До 5 грамам солі додається 100 мл гарячої води, розчин ретельно перемішується і остуджується до 37-38 градусів.
5
Для лікування гнійних ран необхідний 10% гіпертонічний розчин. Чим вище концентрація солі, тим гірше вона розчиняється, а потрапляння кристалів солі на відкриту рану неприпустимо. Тому технологія приготування розчину буде трохи відрізнятися від вишеопісанной.Насипьте в мірну склянку 10 грам солі і залийте її водою до відмітки 100 мл. Перелийте рідина в каструлю і повільно доведіть до кипіння. Ця процедура дозволить солі розчинитися до кінця і знезаразить розчин, тому його застосування буде безпечним. Але перед використанням рідину необхідно охолодити до кімнатної температури.