Як відрізнити фальшиві гроші. Як перевірити купюри на справжність.

Для того, щоб впізнати фальшиві банкноти звичайно досить уважного погляду, так як шахраї найчастіше обмежуються простою імітацією захисних знаків справжності, причому досить грубій, так як їх достеменне відтворення занадто витратна. Щоб не стати жертвою фальшивомонетників необхідно знати основні захисні заходи, якими наділяються купюри, виготовлені Центробанком.
Інструкція
1
В першу чергу необхідно звернути увагу на якість паперу, з якої виконані банкноти. Фальшиві гроші в більшості своїй виготовляються на струменевому принтері, тому вони гладкі на дотик.
2
Подивіться на герб міст на купюрах - при його нанесенні використовується коляропереносною фарба. Нахиляючи площину банкноти щодо світла, зверніть увагу на те, що колір герба змінюється. При виготовленні фальшивих банкнот можуть застосовувати фарбу, яка при нахилі змінює відтінок на більш темний. Якщо колір не змінюється - це ознака підробки.
3
Зверніть увагу на орнаментних смугу зліва від основного малюнка на лицьовій стороні купюри. Тут застосований так званий муаровий ефект. При погляді на цю область під прямим кутом колір її здається однорідним. Якщо ви зміните кут зору, то побачите кольорові смужки, плавно переходять один в одного.
4
Перевірте наявність пірнаючої захисної нитки, яка являє собою найтоншу металізовану пластикову смужку. Вона виходить на поверхню тільки на зворотному боці банкноти, утворюючи пунктир з п'яти прямокутників шириною два міліметри. Якщо розглядати купюру на світло, ця нитка виглядає як суцільна темна смуга з рівними краями.
5
Починаючи з банкнот номіналом 100 рублів, обов'язково наявність лазерної мікроперфорації. Отвори проглядаються на банкноті «на просвіт», утворюючи число, рівне номінальної цінності купюри. Важливо, що цей захисний ознака ніяк не відмінність на дотик. Якщо поверхня купюри в цьому місці має шорсткості, значить, отвору не пропалені лазером, як на справжніх грошах, а проколоті тонкою голкою.
6
Подивіться на банкноту під гострим кутом по відношенню до джерела світла. У нижній частині банкноти, на орнаментальної стрічці повинно бути помітно приховане зображення - букви РР, що означає «Російський рубль».
7
Перевірте на просвіт наявність водяних знаків, розташованих на купонних полях грошових купюр, на них повинні проглядатися і темні, і світлі ділянки, відмітні від загального фону паперу. На фальшивках водяні знаки однотонні.
Корисна порада
Обов'язково перевіряйте справжність купюр в сукупності, мінімум за трьома ознаками, так як часто фальшивомонетники проколюються на те, що відмінно підробивши один відмітний знак, намагаються заощадити на інших.
Багато людей не мають навіть найменшого уявлення, як відрізнити справжні купюри від фальшивих. І часом задаються цим питанням занадто пізно. В принципі, відрізнити фальшиві гроші від справжніх, буде вельми просто, якщо знати всі захисні елементи справжньої банкноти. Розглянемо на 1000-рублевої купюрі, як це робити.
Інструкція
1
Першим ділом, щоб відрізнити справжні це гроші чи ні, потрібно перевірити купюру на дотик. Тонкі штрихи по краях, текст «КВИТОК БАНКУ РОСІЇ» мають підвищений рельєф, який легко сприймається на дотик.
2
Далі, відрізнити справжню тисячу рублів від фальшивої допоможе яскрава блискуча горизонтальна смуга, яку можна побачити під прямим кутом. При нахилі банкноти - ця смуга починає переміщатися від середини зображення герба вгору або вниз.Я справжньої банкноти на фрагменті захисної нитки, яка виходить на лицьову сторону в вікні фігурної форми, можна поспостерігати небудь повторювані зображення числа «1000», розділені невеликими ромбами, або райдужний блиск без ізображенія.Прі нахилі справжньої банкноти на однотонному полі зеленого кольору з'являються жовті і блакитні смуги, які є продовженням кольорових смуг, що спостерігаються постійно на темному ділянці в нижній частині.
3
Потім, щоб відрізнити справжні гроші від фальшивих, можна перевірити купюру, подивившись на неї через світло. У справжньої купюри напівтоновий водяний знак у правій частині на лицьовій стороні доповнено світлим водяним знаком, який має більш світлі ділянки в порівнянні з бумагой.С оборотної сторони купюри, де захисна нитка можна побачити темні повторювані числа «1000» розділені ромбами. Якщо купюру просвітити, то ці числа і ромби виглядають світлими на темному фоні.
4
Далі, щоб перевірити чи справжня купюра потрібно її збільшити. На орнаментальних стрічках у верхній і нижній частині на лицьовій стороні банкноти знаходяться рядки з мікротекстом, які можна побачити тільки при збільшенні. На фальшивих купюрах цей мікротекст часто не малюють.
5
І нарешті, фальшиву купюру від справжньої також може відрізнити якість паперу, на якому вони надруковані. Матеріал, з якого виготовляють сучасні гроші - багатоскладний і багатошаровий. Фальшиві ж гроші майже завжди друкують на звичайному папері.