Як знайти в собі здібності. Як визначити свої здібності.

Здатність в психології - особливість, що дозволяє легко справлятися з тим чи іншим видом діяльності. У більшості випадків ці риси проявляються в дитинстві як продовження характеру і схильність до певного типу поведінки і діяльності. Однак і в зрілому віці можна відкрити в собі нові навички і таланти. Крім того, на відміну від задатків, здатність не є вродженою якістю і потребує розвитку.
Інструкція
1
Проаналізуйте свій характер. Ви можете бути спокійні і повільні або імпульсивні і рухливі; можете володіти гнучкістю тіла або швидкістю думки. Випишіть особливості характеру на папір, розносячи якості за різними категоріями: фізичні, розумові, творчі, технічні, універсальні і т.д.
2
Зіставте якості кожної колонки з пологами діяльності: мистецтво, наука, техніка, спорт, інше. Категорія з універсальними якостями однаково корисна в будь-якому з перерахованих родов.Человек з народження має задатки і схильність відразу до декількох видів діяльності, тому у вашому списку декілька категорій напевно будуть розвинені приблизно однакові, але один зі списків буде явно домінувати.
3
Колонка з найбільшою кількістю якостей вказує на рід діяльності, до якого ви особливо схильні. Ця категорія може бути пов'язана або з вашою професійною діяльністю, або з сильними природними задатками. В принципі ви можете зосередитися на розвитку саме цієї галузі знань або умінь.
4
Решта колонки, у міру зменшення набору якостей, властиві вам в меншому ступені, але це не означає, що від них потрібно відмовлятися. Задатки є фундаментом, але не гарантією успішної діяльності в тій чи іншій сфері. Тому, якщо хочете, переключіться на одну з менш розвинених категорій.
5
Розвивайте в собі якості, перераховані в обраній категорії. Використовуйте спеціальну літературу, звертайтеся до педагогів і консультантам, займайтеся самостійно. Перетворюйте задатки в здібності і таланти.Мало кому вдається розвинути по-справжньому відразу кілька задатків. Зосередьтеся на одному виді діяльності і приділяйте йому основний час.