Як завести кролів.

Зміст кроликів - справа не така вже й складне, це під силу людям будь-якого віку. Але необхідно озброїтися спеціальними знаннями і зрозуміти, що вухатим тваринкам знадобиться вашу увагу, турбота, ретельний догляд. Також слід пам'ятати, що кролики - стадні тварини, їм потрібне спілкування з собі подібними. Що ще потрібно для кроликів ?
Інструкція
1
Насамперед необхідно придбати відповідний будиночок. Кролячі клітки бувають різні - односекційні, двосекційні, з сітчастими і рейковими статями - на будь-який смак. Але сама надійна конструкція - найбільш проста: зі звичайної фанери і дощечок від дерев'яних ящиків. Спорудити таку можна самостійно. Встановлюють її на висоті 70-80 сантиметрів від землі.
2
Довжина клітки для однієї тварини повинна складати приблизно метр, ширина - 50-60 сантиметрів, висота - 35-40 сантиметрів. Одна з довгих стінок обов'язково повинна бути з сітчастою дверкою, клітку треба розділити перегородкою на два відсіки - кормовий і гніздо. У перегородці слід зробити лаз розміром 20 на 20 сантиметрів. Пол потрібно настелити з маленьким нахилом до задньої стінки. Щоб було легше прибирати кролячий будиночок, краще поставити вниз піддон. Також всередині повинні бути присутніми 2 годівниці - для сипучих кормів та сіна, поїлка. Дах слід покрити поверх дощок руберойдом або толем, іншим водонепроникним матеріалом.
3
Коли клітина готова, можна купувати інвентар для догляду за кроликами - віник з берези, совок, скребок, відро з кришкою. Непогано обзавестися і сітчастої перенесенням, в неї кроликів можна отсаживать під час прибирання.
4
крільчатнику ставлять в сараї або на вулиці, але обов'язково там, де немає сильного вітру і сухо. Якщо тварин планується утримувати і взимку, треба підготувати для них утеплене приміщення, куди клітини будуть переноситися під час холодів.
5
Годувати кроликів можна різною їжею - зеленої, соковитої, грубою, концентрованими кормами і їжею тваринного походження, комбікормами, вітамінними і мінеральними добавками. Краще все це давати в комплексі. Корми слід правильно готувати перед роздачею.
6
Так, сухе зерно подрібнюють і зволожують, потім включають до складу мешанок. Кукурудзу і бобові замочують на строк від 8 до 24 годин. Зелень не дають в необмеженій кількості, а дозують, свіже зерно пророщують, бульби промивають. Кролики добре їдять сіно, гілки липи, груші, яблуні, осики, акації. Необхідні в їх раціоні ягоди горобини, жолуді. Можна давати також залишки каш, макарони, хліб.