Як зробити сталь і ніж з неї.

Виплавка сталі - це процес досить складний і трудомісткий. Однак наші предки освоїли цей процес і навчилися зі сталі робити бездоганне, прекрасне зброю, в тому числі і ножі . Секрети майстерності не втрачені, і ви можете самостійно зробити стати і ніж з неї.
Вам знадобиться
  • руда або бурий желзняк, піч, вугілля, лінійка, інструмент
Інструкція
1
Візьміть болотну руду. Під болотної рудою розуміється бурий залізняк, який містить близько 30% заліза. Залягає даний вид матеріалу в землях серед осушених або висохлих боліт великими пластами у вигляді червоно-бурого рідоти. Досить просто черпати болотну руду з дна в тій кількості, скільки потрібно вам. Підготуйте вугілля (деревне).
2
Виготовте плавильну піч з тимчасовим склепінням, який буде розібраний після плавки. Піччю може служити просте поглиблення в землі з ванною для плавлення, яка з усіх боків повинна бути облицьована каменем і ретельно, бездоганно промазана глиною щоб не було щілин.
3
Розтопіть піч, прогрів її до максимальної температури, закладіть підготовлену руду і вугілля шарами в піч. Тримайте накал в печі не ме неї 400 градусів.
4
Залиште руду і вугілля плавитися на дві доби, при цьому подавайте повітря в піч хутром. Вийміть утворилася коржик заліза з печі і почніть обробку для створення ножа. При цьому отримане з болотяної руди залізо буде досить «чистим» з мінімальною кількістю домішок вуглецю.
5
Куйте розпечену заготовку для того, щоб видалити з неї всілякі механічні домішки. Для цього знадобиться ковадло і молот.
6
Занесіть заготовку до коваля для створення форми наконечника ножа або самостійно відміряйте потрібну довжину і виріжте її з підготовленою стали за підготовленим зразком. Зразок клинка слід намалювати спочатку на папері і вже після по контуру вирізати його з сталі.Заточіте ніж за допомогою напилка або наждачного паперу.
7
Придбайте в магазині або виготовте рукоятку для свого ножа. Виготовити рукоятку для ножа можна з дерева, пластмаси, ізоляційної стрічки та інших матеріалів.
8
Прикрутите ніж (лезо) до рукоятки. Ніж готовий. Залежно від розміру і виду леза ножа, такий предмет можна використовувати не тільки вдома на кухні, але так само і на полюванні, риболовлі, як холодної зброї для самооборони, а так само як помічника в господарстві.