Як вибрати гіпсокартон.

Гіпсокартон являє собою певний будівельний матеріал, створений у вигляді листа, який складається з декількох шарів (як правило, двох) будівельного картону, а також сердечника з затверділого шару гіпсового тіста з наповнювачами. Гіпсокартон призначається для влаштування перегородок, стель, обшивок в будівлях з нормальним і сухим вологим режимом. Стандартною шириною листа є розмір, рівний 120 см.
Інструкція
1
Виробляється кілька різних видів гіпсових панелей, які можливо відрізнити один від одного за їх характеристиками: гіпсокартонний лист, вологостійкий лист і вогнестійкий лист. Необхідно зауважити, що зовні гіпсокартонний лист і гіпсокартонний вологостійкий лист можна досить легко розрізнити за забарвленням картонній (зовнішньої) поверхні: звичайні листи покриваються сірим картоном, а вологостійкі - зеленим. Це міжнародний стандарт для кожного виробника.
2
Очевидно з їх назв, що ці різновиди «сухої штукатурки» призначаються для обробки різних типів приміщень. Звичайний гіпсокартонний лист використовують для виробництва внутрішніх перегородок і підвісних стель. Також, його застосовують для штукатурки стін у житлових приміщеннях.
3
У складі вологостійкого листа містяться спеціальні добавки, які зменшують поглинання матеріалом вологи. У свою чергу, картонне покриття такого листа проходить спеціальну обробку, яка знижує можливість утворення всередині і на поверхні покриття грибків, цвілі і підвищує вологостійкість матеріалу. Даний вид гіпсокартонної панелі є передовим будівельним матеріалом, який використовується в обробці приміщень з вологісним кліматом, таких як: туалети, кухні та ванні кімнати.
4
Огнестойкий гіпсокартонний лист незамінний при зведенні будь-яких внутрішніх перегородок, обшивці стін в підсобних приміщеннях, а також промислових, нежитлових будівель та споруд.
5
Комбінована гіпсокартонна панель володіє в своєму складі шаром ефективного утеплювача і являє собою гіпсокартонний лист з приклеєною пенополистирольной плитою з тильного боку. Вона використовується як для обробки стін в будь-яких приміщеннях, так і для утеплення стін із зовнішнього боку будівель. Для цього її можна приклеїти до внутрішньої поверхні стіни.