Як лікувати деформуючий артроз.

Артроз - це захворювання, що виражається в изнашивании внутрішньосуглобового хряща. Він буває різних видів, один з найважчих - деформуючий артроз, який проявляється в сильних змінах суглобових кінців кісток, що призводять до болісних болів і прогресуючого порушення функції суглобів. Вилікувати це захворювання повністю неможливо, терапія полягає лише в пом'якшенні проявів артрозу і проводиться комплексно.
Інструкція
1
При деформуючому артрозі застосовуються різні види фізіотерапії - мікрохвильова, ультразвукова, електрофорез, вплив струмами, локальна баротерапия, аплікація теплоносіїв. Всі ці методи дозволяють поліпшити метаболізм хряща, уповільнюють деформацію суглоба, запобігають або знімають болі. Конкретний вид фізіотерапевтичного лікування призначає лікар, враховуючи стадію і нюанси хвороби.
2
При деформуючому артрозі обов'язкове застосування особливих ліків - хондропротекторов. Ці препарати призначаються фахівцем, п'ють їх курсами. Хондропротектори містять біологічно активні речовини хряща, які покращують обмін речовин у хворому суглобі, в результаті сповільнюється процес його руйнування. Подібних препаратів безліч, конкретний вибирає лікуючий лікар. Ось найпопулярніші засоби: румалон, артрон, артепарон, мукартін, Терафлекс.
3
При дуже сильних болях, супутніх важких форм деформуючого артрозу, призначаються інгібітори протеолітичних ферментів. Це такі засоби, як трасилол і гордокс. Вони вводяться за допомогою ін'єкцій всередину суглоба через кожні 2-3 дні, змішані з гідрокортіхоном, але перед цим робиться укол димедролу внутрішньом'язово.
4
Також для лікування деформуючого артрозу застосовують штучну мастило суглобів. Це дозволяє двом суглобам більш безболісно взаємодіяти один з одним, в результаті чого знижуються не тільки больові відчуття, але і деформація хряща. Штучної мастилом зазвичай є полівінілпіролідон або його 6% розчин. Ін'єкції проводяться раз на тиждень, полівінілпіролідон змішується з гідрокортизоном. Курс складає від місяця до півтора.
5
При деформуючому артрозі важливо прискорити обмін речовин в ураженому суглобі. Для цього застосовують різні препарати, наприклад, фосфаден або оротат калію.