Як навчитися перекидатися.

Навичка вміло перекидатися обов'язково знадобиться в житті. При падінні правильний перекид допоможе приземлитися без травм, а в процесі тренувань - розвинути спритність і гнучкість. Однак при будь-яких обставинах перекидатися потрібно технічно і правильно.
Вам знадобиться
  • мат, людина для страховки
Інструкція
1
Спочатку навчіться перекидатися вперед. Для цього візьміть зручний мат і прийміть вихідне положення. Сядьте навпочіпки, обличчя звернене до мату. Далі витягніть руки вперед, розкритими долонями добре упріться в мат.
2
Поступово розпрямте ноги, при цьому паралельно згинайте руки. Між руками проведіть голову так, щоб потилиця торкнувся поверхні мату.
3
Різко відштовхніться ногами від підлоги, при цьому з потилиці плавно перекотіться на лопатки. Далі в процесі перекиду притисніть коліна до грудей, обхопіть їх руками. Коли куприк торкнеться мату, різко витягніть вперед руки і упріться в підлогу підошвами ніг. Вчіть, що перекид буде більш швидким і стрімким, якщо Ви сильніше відштовхне ногами від підлоги.
4
Тепер вчіться перекидатися тому. Такий перекид є більш складним. Початкове положення для цієї вправи - сидячи навпочіпки, спиною до мату, долоні на підлозі перед собою. Бажано вчитися виконувати такий перекид на зручному і досить м'якому мате, щоб уникнути пошкоджень. Різко відштовхніться від підлоги долонями і плавно перекачуйтеся на спину.
5
Перша частина перекиду подібна виконанню стійки «берізка». В той час, коли Ви опинитеся на лопатках, руки відведіть за голову, поставте їх і в процесі руху назад просуньте голову, піднімаючи тіло за допомогою рук. Голову при цьому притисніть до колін. Зверніть увагу, що ні в якому разі не можна перекручуватися через шию - існує небезпека серйозних ушкоджень. Тому в процесі виконання перекиду назад важливо вчасно підняти себе за допомогою рук. Закінчуйте перекид, приземлившись на обидві ноги. Перекид назад виконаний.
6
Якщо перекид назад відразу виконати не виходить, покличте на допомогу того, хто допоможе підстрахуватися. Виконуйте перекид, а помічник в процесі пускай допоможе Вам згрупуватися.