Як знайти довжину окружності кола. Як знайти площу кільця через довжини кіл.

У такий геометричної фігури, як коло, є кілька характеристик: радіус, діаметр, площа, довжина окружності . Всі вони взаємопов'язані між собою. Це означає, що в будь-який з них укладено достатньо інформації для визначення всіх інших характеристик того ж круга.
Інструкція
1
Окружність являє собою криву, що обмежує площину, звану кругом. Іншими словами, окружністю називається геометричне місце точок площини, рівновіддалених від її центру. Відрізки з'єднані з центром, окружності іменуються її радіусами, а відстань від однієї точки до іншої, що проходить через центр, називається діаметром окружності . Діаметр окружності дорівнює двом радіусам: D = 2r. Рівняння окружності в аналітичної геометрії має вигляд: x ^ 2 + y ^ 2 = R ^ 2Существует також поняття хорди окружності . Вона теж виходить шляхом з'єднання двох точок окружності , але не обов'язково проходить через її центр. Всі діаметри, які проходять через середину хорди, перпендикулярні їй. Найбільша хорда окружності є її діаметром.
2
Як і будь крива, окружність має деяку довжину p. Давно помічено, що довжина окружності пов'язана з її діаметром числом?: P/d =? Звідси випливає, що p =? D, або p = 2? R, де r - радіус окружності .Чісло? має ірраціональне значення, але приблизно воно дорівнює 3,14.Зная довжину окружності , можна і визначити площу кільця, обмеженого двома колами. Вона дорівнює: S = 2? R * k, де k - відстань між внутрішньою і зовнішньою колами кільця; 2? R - довжина внутрішньої окружності кільця.
3
Графічний спосіб визначення довжини окружності , через його неточності, використовують рідко. Для цього використовують курвиметр - прилад для вимірювання довжини кривої лінії. У будь-якому місці окружності відзначають початкову точку вимірювання. До неї підносять курвиметр і ведуть його по лінії, поки знову не потраплять в ту ж точку.
4
Визначення довжини окружності має значний практичне значення. Крім математиків, його доводиться здійснювати фізикам, астрономам. Перші обчислюють довжину окружності елементарних частинок, другі - небесних тіл. Також, знаючи діаметр циркової арени, бігової доріжки, керуючись наведеними вище формулами, можна обчислити, яку відстань пробіжить коня або бігун за одне коло.