Як дізнатися назву кімнатної рослини. Дізнатися назва кімнатної квітки.

Світ кімнатних рослин багатий і різноманітний. До кожна квітка має своє назва : плющ і традесканція, монстера і пальма, маранта і сенполія. Якщо до вас потрапило незнайоме рослина і ви не знаєте, як за ним доглядати, не зневіряйтеся. Придивіться до нього уважно: вигляд рослини допоможе вам визначити його назва .
Інструкція
1
Зверніть увагу на його зовнішній вигляд. У злакових рослин довгі, вузькі листя. Вони не дуже привабливі, тому не популярні. У рунистих рослин із землі зазвичай виходить кілька стебел, вони не ростуть тільки в висоту або ширину. Одні з них можуть бути маленькими і компактними (бегонія, маранта, пеперомия, колеус, пилея), інші - розлогими і високими (аукуба, абутілон). Рослини з прямостоячими стеблами мають прямий вертикальний стебло, який часто впирається в стелю. Серед них столбовідние (колонообразной стебло без листя): різного роду кактуси і хавортии. Дерева мають центральний розгалужується ствол. Листя у них на черешках. Найпоширеніші з цієї групи - фікус, шефлера, цитрус, лавр, кодіеум (кротон). Підставами опалого листя прикритий стебло у помилкових пальм. Молоде листя у них розташовані тільки на маківці: диффенбахія, драцена, панданус, юка. Стебла ліан і ампельних рослин спускаються по сторонам горщика або вимагають опори: плющ, сциндапсус, деякі види фікусів і філодендронів, фиттония, очиток Моргана, циссус, сингониум. У розеткових рослин листя зближені в одній точці. Найчастіше такі квіти не високі: сенполія, примула, глоксиния, сансевиерия, молодило, алое, вриезия, ехмея, хлорофітум.
2
Придивіться до листя квітки. Якщо вони довгі, гострі, списоподібні, то це може бути аглаонема, калатея, аспидистра. Якщо листя з обрисами зірки або пальчатораздельние, то це може бути абутілон, циссус, бегонія, пеларгонія, фатсия, філодендрон, плющ. Якщо листя схожі на перо, то це може бути аспарагус, жакаранда, мімоза, нефролепис, птерис, радермахера. Якщо рослина схоже на пальму, то це може бути вашингтония, кокос, фінік, хамедорея, ховея. Якщо пальчаторасположенние листя зібране на маківці стебла, то це може бути дизиготека, шефлера, циперус. Якщо підстави листя покривають верхню частину або весь стебло, то це може бути диффенбахія, драцена, панданус, юка, бокарнея. Якщо листя довгасто-ланцетовий або яйцеподібні, із зворотного боку аркуша пурпурні, з яскраво вираженими кольоровими прожилками і сидять на короткому стеблі, то це може бути маранта, строманта, ктенанта, калатея. Монстеру дізнаються по по глибоких надрізів і отворам на великих листах.
3
Вивчіть особливості квітки. Тілландсия не вимагає поливу, харчується повітрям. Агава, гібіскус, кактус, пуансеттия, олеандр, цитрусові марніють в темному кутку, у них починають опадати листя. Зате сансевиерия, сциндапсус спокійно переносять тінь і не люблять яскравого сонця. У марантових в суху жарку погоду згортаються трубочкою листя. А ось гіпоестес, фиттония, колеус, кодіеум мають декоративні плямисті листя. Оксаліс своє листя-метелики закриває на ніч.
4
Для більш точного визначення назви квітки зверніться до книги д-ра Д.Г.Хеессайона "Все про кімнатних рослини х". Можна також використовувати книгу В.В.Воронцова "Кімнатні рослини".
Корисна порада
Перш ніж придбати квітку, дізнайтеся за назвою про його особливості. Це вам допоможе правильно за ним доглядати. Якщо у вас з'явився незнайомий квітка і ви не змогли визначити його назву, то будьте до нього особливо уважні.