Як подивитися, Які порти відкриті. Як подивитися список відкритих портів на машині в linux.

Може статися така ситуація, що трафік вашого інтернету може почати «раптово» кудись «йти». У такому випадку слід приділити увагу портів комп'ютера: подивитися, де який додаток і що використовує - і виправити ситуацію, що виникла на основі покладеної інформації.
Інструкція
1
Буває така ситуація, що не хоче ні в яку працювати додаток, що використовує мережу для своєї роботи - в такому випадку також варто перевірити, чи відкритий порт, який програма використовує для своєї роботи. Загалом, ситуації, коли необхідно дізнатися список відкритих портів, виникають досить часто. Для того, щоб подивитися список необхідне використання яких сторонніх сканерів портів, або стандартна утиліта операційних систем Linux і Windows: netstat. Запускається вона з командного рядка. Тому викличте командний рядок. Це можна зробити двома способами: 1. «Пуск»> «Виконати ...». І у вікні ввести «cmd» і натиснути «Enter»; 2. Запустити командний рядок «вручну», тобто перейти в папку "C: \ WINDOWS \ System32» і запустити звідти програму «cmd.exe».
2
Тепер необхідно запустити утиліту «netstat». Для цього введіть у командному рядку, яка була запущена в першому кроці, «netstat», і натисніть «Enter». Для тих, кому цієї інформації мало, можуть вивчити можливості даної утиліти, запуском її з ключем -h, тобто вводите в командному рядку «netstat -h». Найбільш ймовірні і поширені ключі для запуску: «netstat -b» - в цьому випадку утиліта буде відображати не тільки відкриті порти, але і самі додатки, які дані порти використовують для своєї роботи; «Netstat 5». У разі такого запуску інформація про відкриті портах буде відображатися з кроком часу в п'ять секунд, тобто інформація буде оновлюватися кожні п'ять секунд, причому для того щоб припинити виведення інформації з заданим ключем, необхідно натиснути клавіші «Ctrl + C».
3
Вивчіть інформацію. У вікні командного рядка відобразяться відкриті порти. Виглядати це буде наступним чином: командний рядок буде розділена на чотири частини, причому в лівому стовпчику буде вказано ім'я протоколу, у другому - домен і після двокрапки відкритий порт, в третьому - зовнішній адресу, а в четвертому - стан.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Q_JrtKIg304
Наявність відкритих портів на вашому персональному комп'ютері потрібно встановлювати в обов'язковому порядку, оскільки саме вони можуть послужити причиною проникнення в систему шкідливого програмного забезпечення. Зробити це можна кількома способами.
Інструкція
1
Встановіть антивірус і фаєрвол на ваш персональний комп'ютер. Це найпростіший спосіб дізнатися відкриті порти. Тим більше, таким чином, ви зможете запобігти впливу шкідливого програмного забезпечення на ваш персональний комп'ютер. Якщо до цього антивірусні програми і фаерфол на вашому комп'ютері встановлені не були, не виключено, що відкриті поти вже благополучно використовуються шкідливим програмним забезпеченням і шпигунськими програмами.
2
Спробуйте виявити відкриті поти в режимі онлайн. Для цього вам знадобиться сервіс в інтернеті, який надає подібні послуги. Проведіть онлайн тест, щоб виявити відкриті порти, які можуть служити лазівкою для шкідливого програмного забезпечення. Відкриті порти будуть в загальному списку виділені червоним кольором. Випишіть окремого назва відкритого порту, щоб потім його закрити.
3
Закрийте виявлені відкриті порти. Зробити це можна використовуючи спеціальні програми. Найбільш доступна і проста я у використанні - Windows Worms Door Cleaner. Ця програма не вимагає установки і займає обсяг всього 50 кб. Скачайте цю програму на офіційному сайті, після цього запустіть її на вашому персональному комп'ютері.
4
Закрийте шкідливий порт, який раніше був показаний в тестовому аналізі. Після цього перезавантажте ваш персональний комп'ютер. Надалі, щоб відстежувати відкриті порти встановіть фаєрвол. Для цих цілей відмінно підійде Outpost Firewall.
5
Перевірте ваш персональний комп'ютер за допомогою безкоштовної програми AVZ. Вона допоможе виявити помилки в налаштуванні системи, які могли бути спровоковані впливом відкритого порту. Крім того, якщо відкритий доступ анонімному користувачу, то в цілях безпеки вашого персонального комп'ютера його необхідно закрити.