Як отримати різні кольори.

Існує два способи синтезу кольорів: адитивний і субтрактівний. Перший з них застосовують в тому випадку, якщо колір синтезується шляхом направлення на один і той же екран трьох різнокольорових джерел світла, яскравості яких можна міняти, а другий - коли для синтезу кольору використовується верстви прозорих барвників, що наносяться друг поверх одного.
Вам знадобиться
  • Три регульованих по яскравості джерела світла: червоний, зелений і синій;
  • Три фломастера: синьо-зелений, жовтий і пурпурний;
  • Білий аркуш паперу.
Інструкція
1
Для того, щоб синтезувати колір аддитивним методом, вам знадобляться три регульованих по яскравості джерела світла: червоний, зелений і синій. Якщо ви збираєтеся синтезувати тільки насичені кольору , можна застосовувати і такі джерела, які можна тільки включати і вимикати, чи не регулюючи яскравість. Але з регульованими джерелами ви зможете отримати набагато більше різних відтінків.
2
Все три джерела направте на загальний екран. Щоб уникнути спотворення кольору , цей екран повинен бути білим. З нерегульованими джерелами ви зможете отримати вісім кольорів. Коли вимкнені всі три джерела, вийде чорний колір. Якщо включати червоний, зелений і синій джерела окремо, вийдуть, відповідно, червоний, зелений і синій кольору . Червоний джерело в поєднанні з синім дадуть пурпурний колір, червоний із зеленим - жовтий, а зелений з синім - синьо-зелений. Нарешті, всі три джерела, будучи включеними разом, дозволять синтезувати колір, близький до білого. Якщо ж джерела регульовані, плавно змінюючи яскравість кожного з них, можна отримати практично нескінченну кількість проміжних цветов.Іменно так синтезують кольору в відеокамерах, телевізорах і моніторах.
3
Для субтрактивного синтезу квітів візьміть білий аркуш паперу і три фломастера: синьо-зелений, жовтий і пурпурний. З їх допомогою ви зможете також синтезувати вісім різних кольорів. Область паперу, на яку нічого не нанесено, залишиться білою. Ті області, які зафарбовані окремо синьо-зеленим, жовтим і пурпурним фломастерами, матимуть відповідні кольору . Область, зафарбована одночасно синьо-зеленим і жовтим фломастерами, вийде зеленої, жовтим і пурпурним - червоною, а синьо-зеленим і пурпуровим - синьою. Якщо ж зафарбувати ділянку аркуша усіма трьома фломастерами одночасно, вийде колір, близький до черному.Етот спосіб синтезу кольорів застосовується в плівковій фотографії, поліграфії, а також в кольорових струменевих принтерах.