Як очистити воду в колодязі.

Перш ніж говорити про способи фільтрації води в колодязі , варто відзначити, що необхідні матеріали, що володіють високою ефективністю, можна дістати лише на спеціалізованих підприємствах, які професійно займаються розробкою матеріалів для фільтрації води. Але якщо ви не прагнете до ідеального результату і просто хочете зробити звичайне очищення води в колодязі , то можна використовувати і легкодоступні природні матеріали.
Вам знадобиться
  • - шунгіт;
  • - цеоліт;
  • - активоване вугілля
Інструкція
1
Фільтр, який складається з мінералів і різних елементів, засипається в колодязь на період 5 років. Після цього періоду його необхідно вийняти. Вам знадобиться розрахувати кількість мінералів, яке необхідне для колодязя. Причому це потрібно робити в непаводковий період. Т.ч., на 1000 л води знадобиться 100 кг мінералів.
2
При установці фільтру для води в колодязі слід дотримуватися таких пропорцій: • шунгіт - 60%; • вугілля активоване - 20%; • цеоліт - 20%.
3
Приступаючи до очищення води, потрібно знати, наскільки важливий кожен з мінералів в цьому процесі. Шунгіт - це природний очищувач води. Колір шунгита може різний: чорний, коричневий або темно-сірий. Лікувальні властивості шунгита відомі з давніх часів, і цей мінерал широко використовується в нетрадиційній медицині. Зараз вченими доведено, що шунгіт володіє унікальними бактерицидними (очисними) властивостями, позволяюшее найбільш ефективно фільтрувати шкідливі речовини у воді. Хлорорганічні речовини, зокрема, діоксини і радикали, є в складі будь неочищеної води. Якщо ви п'єте неочищену воду, то тим самим піддаєте своє здоров'я в тій чи іншій мірі небезпеки. Багато в чому це залежить від очисних споруд на магістралях централізованого водопостачання. Тому шунгіт - головний мінерал в системі фільтрації води, і його обов'язково необхідно використовувати. Його важливість у цьому процесі переоцінити неможливо, це природний матеріал з унікальними властивостями.
4
Опції природного цеоліту для фільтрації води також дуже важливі. Цеоліт знезаражує воду. Деякі туристи використовують властивості цього мінералу в походах на далекі відстані. Існують також спеціальні зручні фільтри для дезінфекції води, в яких головним активною речовиною є цеоліт. Завдяки цьому фільтру можна тривалий час тримати воду в очищеному стані. Всі відомі мікроби, бактерії і віруси безсилі перед мінералом цеолітом.
5
Активоване вугілля сприяє ефективному очищенню води від домішки заліза. Залізо є дуже і дуже небажаним елементом у воді. По-перше, через нього з'являється осад, внаслідок чого сантехнічне обладнання зношується досить швидко. По-друге, залізо досить помітно погіршує смак питної води. І, по-третє, постійне вживання води, що містить залізо, може стати причиною несприятливої зміни морфологічного складу крові, а також викликати різні захворювання шкіри.
6
З чого почати безпосередньо очистку колодязя? Насамперед, потрібно підготувати дно колодязя. Підготовка дна колодязя може здійснюватися одним з двох варіантів: Варіант 1: дно досить глиниста. У такому випадку вам знадобиться невеликий кварцовий пісок. Краще використовувати теплообробний пісок, який не містить залізо. Використовуйте фракції 0,1-0,5 мм кількістю приблизно 60-80 кг (шар 4 см) .Варіант 2: дно являє собою грунт, насичений водою. У цьому випадку знадобиться укласти плашку. Вага плашки може становити 30-35 кг, залежно від розмірів вашого колодязя. Укладається плашка на 15 - 40 см.
7
Потім ви укладаєте шунгіт, цеоліт і активоване вугілля. Зверніть увагу: саме в такій послідовності. Крім того, візьміть також на замітку: шунгіт після відповідної обробки може бути надалі використаний повторно.
Очищення води природним мінералом - шунгитом відома людству давно. На відміну від інших способів отримання чистої структурованої води, що володіє цілющими властивостями, очищення шунгитом є найпростішою і доступною. Для цього потрібно лише сам шунгіт (його можна купити в аптеці) і нескладна послідовність дій.
Інструкція
1
Промийте куплений в аптеці шунгіт під проточною водою. Промивати слід 10-15 хвилин або до тих пір, поки вода, що стікає з мінералу, не стане прозорою, а на руках при контакті з ним перестане з'являтися чорний (або сірий) наліт. У процесі промивання можете застосувати щітку.
2
Візьміть чисту ємність. Для настоювання води з шунгитом добре підходять 3-літрові скляні банки або 5-літрові пластикові бутлі. Згодиться і емальований посуд - каструлі, глечики, відра.
3
Всипте шунгіт в приготовлену ємність з розрахунку 100 г мінералу на 1 літр води. Залийте мінерал водопровідною водою. Візуально вода не повинна змінювати колір, ставати каламутною, у ній також не повинні плавати окремі дрібні частинки породи. Якщо ви помітили, що вода не прозора або на її поверхні з'явився чорний наліт, вилийте її, а шунгіт продовжите промивати під проточною водою. Можете перебрати мінерал і видалити з нього дрібні фрагменти, залишивши лише великі камінці. Повторіть процедуру приміщення шунгита в ємність і заливання його водою.
4
Вже через півгодини можете злити настояну на шунгіт воду в окремий посуд (зазвичай зливають 2/3 об'єму) і вживати її за призначенням - для пиття, лікування (наприклад, опіків і висипу різної природи , ангіни, стоматитів), поливу рослин, приготування їжі і т.д. Вчені стверджують, що за 30 хвилин шунгіт встигає знизити концентрацію найнебезпечніших мікробів (наприклад, стрептококів групи А і групи Д) в сотні разів. Півгодини достатньо для того, щоб вода набула антибактеріальні властивості.
5
Якщо шунгітовая вода потрібна вам не терміново, то витримаєте її три доби. Саме через цей термін ви отримаєте найчистішу структуровану воду, що володіє цілющими властивостями.
6
Після того як ви злили 2/3 об'єму настояної на шунгіті води, залийте ємність з мінералом новою порцією водопровідної води.
Зверніть увагу
шунгита можна чистити не тільки малі обсяги води, але навіть воду в криницях у сільській місцевості. Досить всипати в колодязь 50-60 кг шунгита (щебеню), і вода очиститься від нітратів, бактеріальних забруднень, пестицидів, нафтопродуктів, важких металів і т.д. Вчені МДУ довели, що шунгіт володіє більшою ефективністю при виведенні вільних радикалів, ніж активоване вугілля.