Як підбирати гірські лижі.

Гірські лижі стають з кожним роком все популярнішим. Новачок, який вирішив зайнятися цим прекрасним видом спорту, перший час користується лижами, взятими напрокат. Співробітники прокату самі підбирають для вас спорядження, виходячи з вашого досвіду, ваги і росту. Користування орендованій екіпіровкою дає можливість визначитися з виробником спорядження та стилем катання. Але ось, нарешті, настає щасливий день, коли ви вирішили купити свій перший власний комплект лиж, як підібрати гірські лижі самому?
Інструкція
1
Ростовка. Оскільки ви все одно ще залишаєтеся новачком, хоч і просунутим, то лижі купуйте для катання на обладнаних трасах, їх довжина повинна бути на 5-10 сантиметрів нижче вашого зростання. Якщо вам сподобалася якась певна модель, то виробник вказує шкалу їх довжин. Грунтується на тому, що самі короткі призначені для людини вагою 50 кг, а найдовші - для того, хто важить під 100 кілограм. Виходячи з цього, підберіть і довжину лижі. Врахуйте тільки, що якщо ви вище середнього зросту, то візьміть лижу довша, якщо нижче - то коротше.
2
Радіус бокового вирізу. Різне катання - фристайл, фрірайд або початкова, «плугом», вимагають і різної ширини лиж. Радіус їх бокового вирізу підкаже, де вони будуть більш доречні. Якщо у лиж великий радіус бокового вирізу, то вони будуть стабільніше на поворотах з великими дугами, з маленьким радіусом - на частих сполучених поворотах.
3
М'якість. Поздовжня м'якість або гнучкість лижі теж має значення - м'які лижі більш слухняні, тому саме їх новачкам і рекомендують. Щоб дізнатися, яка м'якість у даної пари лиж, з'єднайте їх ковзними поверхнями і здавите посередині, чим менше зусиль треба прикладати для цього, тим лижі м'якше. При різкому здавлюванні лижі повинні видати глухий хлопок - це один із способів перевірити заодно і їх якість.
4
Ширина лиж. Чим ширше лижі, тим для більш пухкого снігу вони призначені. Якщо ви хочете маневрувати на трасах, то виберіть карвинговие або слаломні лижі, у яких великий виріз і низько загнутий носок. Для тих, хто любить катання по цілині, або «пухляку», потрібні лижі з високо загнутим носком і майже без «талії».
5
Канти. Перевірте, щоб вони були гладко вмонтовані в стеклопоастіковую поверхню лиж, поставте їх на рівну поверхню, лижа при цьому повинна стояти рівно, не погойдуючись з канта на кант.