Як оформити шкільну бібліотеку. Шкільна бібліотека оформлення.

Шкільна бібліотека обслуговує своїх читачів протягом усіх тих років, що вони відвідують освітню установу. Головна задача даного сховища книг - забезпечити учнів підручниками і книгами для читання за шкільною програмою. Мається на увазі, що любов до читання дитині прищеплюють в сім'ї, а в школі її тільки розвивають і заохочують. Як би там не було, далеко не останню роль у формуванні любові до читання відіграє оформлення шкільної бібліотеки.
Вам знадобиться
  • Ватман, фарби, прозорий скотч, іграшки, постери, книжкова шафа, дошка для оголошень.
Інструкція
1
Перед тим як почати оформлювати шкільну бібліотеку , спробуйте звернутися за професійною консультацією саме до дитячого психолога. Дізнайтеся, як за допомогою правильно оформленого інтер'єру бібліотеки можна залучити нових читачів, чим їх можна зацікавити. Порадьтеся з ним про цікаві поєднаннях елементів оформлення, розрахованих на молодших і старших школярів. Після того як у вас з'явиться чітка картина того, як повинна виглядати ваша бібліотека, запросіть по можливості дизайнера по інтер'єрах, щоб він допоміг вам втілити ваші ідеї на практиці.
2
Якщо допомога дитячого психолога і дизайнера по інтер'єрах вам з якихось причин не доступна, або ви вважаєте, що впораєтеся самі, спробуйте застосувати описані надалі дії. Спочатку поставте себе на місце дитини: що ви хотіли б бачити у своїй шкільній бібліотеці? Може бути вам варто розмежувати шкільну реальність і бібліотечний простір, влаштувавши особливий вхід в шкільну бібліотеку ? Наприклад, за звичайною дверима в шкільному коридорі, на якій написано «Бібліотека», буде невеликий тамбур, перегороджений книжковими шафами. А в одній із шаф відкриватиметься потаємні двері, як у фільмі «Як вкрасти мільйон», яка і приведе юного читача не просто в бібліотеку , а в справжнє «книжкове царство - журнальне держава». Проходити через такий ігровий вхід буде дуже цікаво, і це повинно збільшити відвідуваність бібліотеки.
3
Якщо всередині самої бібліотеки є двері, то їх можна оформити у вигляді обкладинок книг в людський зріст. Читач буде как-будто входити в книгу і перетворюватися в її персонажа. Для цього вам, звичайно ж, знадобиться допомога художника. Але можна залучити і самих учнів, особливо тих, хто добре малює. Малювати зовсім не обов'язково прямо на двері. На великих аркушах ватману зробіть кілька варіантів «обкладинок для входу» і міняйте їх час від часу. Закріплювати їх на місці можна прозорим скотчем.
4
В залах бібліотеки поставте кілька обертових стійок для книг і журналів, де ви будете регулярно оновлювати експозицію. Така рухлива подача книг цікавіше для хлопців, ніж просто книги на полиці.
5
населити вашу бібліотеку героями книг, розвісивши їх намальовані зображення по стінах. Підійдуть постери фільмів, знятих за книгами зі шкільної програми. Поруч з таким постером можна повісити цитату когось із класиків про читання або літературі.
6
Для читачів молодшого шкільного віку посадите на видні місця м'які іграшки, а в лапи іграшкам вставте книжки - нехай читають. Для читачів середніх класів підійдуть "читають" ляльки Барбі, роботи-трансформери і біоніки. Старшокласникам повісьте на стіну бібліотеки спеціальну дошку, до якої будете прикріплювати статті з періодики, що висвітлюють найважливіші події в світі доступним школяреві мовою. Це можуть бути також роздруківки з інтернету цікавих фактів про ті країни, де ці події відбуваються, що, безумовно, розширить кругозір учнів. Після оригінальних дверей в бібліотеку таку дошку доречно назвати «вікном у світ».