Як зробити бетонні сходи. Як встановити опалубку для щаблів фото.

Бетонні сходи являє собою грунтовну, монолітну конструкцію, яка монтується і встановлюється на місці одночасно з будівництвом будівлі. Такі сходи безпечна для людей і дуже надійна в експлуатації. Перед початком роботи повинен бути розроблений проект з розрахованими параметрами сходи, такими як висота ступенів, ширина і їх кількість.
Інструкція
1
Підготуйте стійку дерев'яну опалубку. Як матеріал підійдуть дошки з дерева м'яких порід або водостійка фанера шириною 2-2,5 см. Опалубка може бути спільною для всього сходового прольоту або для кожного ступеня окремо. Другий варіант зручний для отримання ідеальних за розміром і висоті ступенів. Досить буде зробити опалубку для одного ступеня, а потім у міру готовності переставляти її на інші. З боків готової дерев'яної конструкції зробіть кілочки-підпірки, щоб бетонна маса не розчавила конструкцію, і під час заливки бетоном вона не розвалилася.
2
Для додаткової міцності і жорсткості бетонних сходів зробіть армований каркас. Зваріть решітку з металевих прутів, які будуть зістиковуватися поперечними зв'язками. Покладіть цю сталеву конструкцію в опалубку по напрямку руху по сходах.
3
На дно, готової опалубки насипте дренажний шар, що з гравію або раскрошенного цегли. Перевірте дренаж на відсутність пустот, якщо вони утворилися - засипте їх піском. Максимально ущільните і утрамбуйте дренажний шар, щоб він був нижче рівня опалубки. Зволожите його.
4
В бетономішалці замісіть розчин, що складається з цементу, піску і щебінки в співвідношенні 1: 3: 3. Залийте шар бетонної маси по кутах підготовленої конструкції. Мінімальна висота бетонного шару повинна бути 10 см. Ретельно розрівняйте бетонну поверхню до появи води. Через кілька днів бетон повністю застигне, тоді можна прибрати опалубку.
5
Виконайте облицювання бетонних сходів. Як матеріали підійдуть плитка, дерево або натуральний камінь. Зручно використовувати рифлену плитку, щоб не ковзати по щаблях. Зробіть перила для безпеки.
Зверніть увагу
Пам'ятайте: бетон після заливки повинен «схопиться» і набрати міцність. Відбувається це за 28 днів. В цей період сходи треба підтримувати у вологому стані, щоб бетон не потріскався. До повного схоплювання сходами користуватися не варто і, тим більше, займатися її облицюванням.
Корисна порада
Процедура самостійного виготовлення бетонних сходів досить трудомістка і вимагає певної підготовки. Якщо навички відсутні, замовте готові сходи, яку залишиться тільки встановити або запросіть фахівця.