Як вибрати фігурні ковзани.

Багато з захопленням дивляться на подання фігуристів. Ще б пак, адже це не просто красивий танець, але і висока техніка і досить-таки складні спортивні па. Тому фігурне катання стало улюбленим видом спорту багатьох росіян. Якщо професійно займатися фігурним катанням починають з дитинства, то любитель завжди може зробити його своїм хобі. Найголовніше і в тому і в іншому випадку - правильно підібрати ковзани.
Інструкція
1
Фігурні ковзани мають цілий ряд особливостей. Як і всі ковзани, фігурні складаються з черевика і леза. Лезо має зубці спереду, так як фігуристи ще й пересуваються на носках, також зубці дозволяють спортсменам здійснювати стрибки, що робить їх катання ще більш цікавим. Звичайно, зубцями потрібно навчитися користуватися. Хокеїстові, приміром, зробити це буде складно, тому що він звик кататися на гладких прямих лезах. Ще одна особливість фігурного коника в тому, що каблук правильно розподіляє центр ваги спортсмена.
2
Верх черевика найчастіше робиться з шкіри. Вона відмінно розтягується, тримає тепло і при цьому приймає анатомічну форму ноги фігуриста. Професійні черевики більш жорсткі і виконуються з декількох шарів шкіри.
3
Від підкладки залежить комфорт під час катання, тому при виборі фігурних ковзанів неодмінно потрібно на це звернути увагу. Професійні черевики мають м'яку ергономічну прокладку, що грає амортизирующую роль. На аматорських же ковзанах прокладка ще й служить утеплітелем.Подошва черевика може бути з пластику або шкіри. Шкіряна краще амортизує і тримає тепло, зате пластикова набагато легше.
4
Висота черевика зараз не є плюсом. Навпаки, чим нижче черевик, тим легше присідати. Але низькі черевики - це доля професіоналам, любителям ж краще не ризикувати вивихом голеностопа.Прі примірці, обов'язково вдягайте носок, але не дуже товстий. Черевик повинен бути зручним, щоб ніде нічого не натирало. Зашнурувавши черевик, поворухнете стопою. Якщо вона в черевику не ворушиться, п'ятка надійно зафіксована, то це ідеальний варіант. При найменшому дискомфорті міряйте інші. І пам'ятайте, що на виріст черевики брати не можна!