Як в'язати панчішної в'язкою.

Будь-яка починаюча рукодільниця повинна навчитися в'язати панчішної вузький . Цей візерунок в'язаного полотна стане основним для виконання безлічі моделей - від шкарпеток і рукавиць до пуловерів та пледів. Одну сторону цього в'язання називають лицьовій, а іншу - виворітного гладдю. Потрібно як слід потренуватися, щоб у вас вийшла саме «гладь»: рівні, одна до однієї, петельки панчішної в'язки на полотні - це показник мистецтва будь майстрині.
Вам знадобиться
  • - пряжа;
  • - дві прямі спиці;
  • - кругові спиці;
  • - набір з п'яти панчішних спиць.
Інструкція
1
Для початку освойте лицьові і виворітні петлі - саме їх чергування є основою для виконання панчішної в'язки. Для зразка наберіть 25-30 петель на прямі спиці. Щоб ваше в'язання було більш наочним, новачкові найкраще взяти спиці великого діаметра (від №3,5) і товсті нитки білого кольору. Так вам буде легше контролювати процес роботи і стежити за тим, щоб всі петельки виходили рівними, акуратними.
2
Першу петлю зніміть непровязанной - це буде кромка вашої роботи. Щоб вийшла наступна, лицьова, петля, введіть в петельку на лівій спиці робочу спицю зліва направо; зачепите зверху нитку і протягніть її крізь петлю.
3
Можна зробити лицьову петлю і по-іншому: права робоча спиця входить в низ петельки (розташованої на лівій спиці), потім нитка захоплюється і протягується - виходить акуратна петля лицьового ряду.
4
Пров'яжіть тим чи іншим способом лицьові петлі до кінця ряду. Намагайтеся, щоб вони були одного розміру. Коли всі петлі з правого робочої спиці будуть пров'язані, переверніть в'язання і починайте виконувати виворітний ряд.
5
Накиньте нитку на вказівний палець; зробіть рух робочої спицею вліво (нитка при цьому знаходиться між лівою і правою спицями). Зверху зачепите нитку і витягайте її через петлю. Можна виконати виворітну петельку і таким чином: нитка лежить на робочої спиці і вашому вказівному пальці; правая спиця входить в петлю на лівій стороні роботи під ниткою; нитка лягає під праву спицю і простягається у вигляді петлі. Довяжіте таким чином виворітний ряд до кінця.
6
Отже, ви виконуєте з «обличчя» роботи тільки лицьові петлі (це називається панчішної вузький або лицьовій гладдю), а з вивороту - тільки виворітні петлі (цей вид в'язання зазвичай має назву зворотної панчішної в'язки або виворітного гладі). Майте на увазі, що якщо ви будете працювати круговими спицями або п'ятьма панчішними (круговими рядами), то для виконання панчішної в'язки у всіх рядах будуть виконуватися тільки лицьові петлі.
Корисна порада
Зазвичай виворітні петлі виходять більш слабкими, ніж лицьові. Щоб у вас вийшло рівне, гладке в'язання, робіть петлі виворітного ряду трохи більш тугими, ніж петлі «особи» виробу. Зверніть увагу на те, що в'язане лицьової та зворотньої гладдю полотно закручується по краях. Щоб низ роботи був рівним, зазвичай він працюєте не панчішної в'язкою, а більш фіксованим візерунком (гумкою, хусткової в'язкою, «котячими зубками» і т.д.). Якщо вам необхідно відміряти щільність в'язання, акуратно розправте зразок лицьовій гладі на рівній поверхні і заколіть куточки булавками.