Як встановити автономне опалення.

Часті перебої в системі центрального опалення в зимовий період змушують мешканців багатоквартирних будинків шукати порятунок в установці індивідуального опалення. Задоволення це вельми дороге, але як показує практика, справа тут не стільки в грошах, скільки в численних бюрократичних перепон.
Інструкція
1
Вирішення цього питання знаходиться в компетенції місцевих органів самоврядування, але, як правило, установка індивідуального опалення в окремо взятій квартирі житлового вдома не дозволяється. Однак бувають і винятки. В цьому випадку дозвіл на відключення від центрального опалення і встановлення індивідуального опалення дає спеціальна міжвідомча комісія, створена місцевим органом виконавчої влади.
2
Щоб запустити процес, першим ділом напишіть заяву в цю комісію, яка зобов'язана розглянути його протягом місяця і прийняти рішення. Воно оформляється протоколом і доводиться до заявника. Позитивне рішення - всього лише підстава для отримання технічних умов та звернення в проектну організацію для розробки проекту. Готовий проект включає в себе велику кількість технічних розрахунків, пов'язаних з реконструкцією системи теплопостачання, перенесення транзитних стояків, проект теплоізоляції і багато іншого.
3
Після того, як проект готовий, погодите його з усіма організаціями, що мають відношення до видачі технічних умов на підключення будинку до зовнішніх мереж. Маючи на руках затверджений і узгоджений проект, можете закуповувати відповідне опалювальне обладнання та укладати договір з організацією на його установку.
4
По закінченню робіт переукладати договір з організацією, що відповідає за теплопостачання на вже нових умовах. В даний час стоятся багатоквартирні житлові будинки з автономними системами опалення, розрахованими на весь будинок, або на кожну квартиру окремо.
5
Що стосується опалення заміських будинків, той тут подібні обмеження відсутні. Досить укласти договір з профільної проектною організацією, і вона в короткий термін здійснить повне проектування системи опалення.