Як фотографувати біжутерію. Як фотографувати тканини.

Як сфотографувати дрібні предмети, які звичайним оком, неозброєним об'єктивом, буває складно розгледіти. Наприклад, краплю роси, мікросхему, мурахи чи мініатюрну підвіску ... Щоб зробити це, фотографи застосовують особливий жанр фотографії - макрозйомку. Вважається, що зйомку дрібних предметів (нерухомих) найкраще проводити в студії. Якщо орендувати студію немає можливості, організуйте студію у себе вдома.
Вам знадобиться
  • фотоапарат,
  • мінімум два джерела света,
  • стол,
  • ткань,
  • модель,
  • украшения,
  • цветные фільтри,
  • макрооб'єктив
Інструкція
1
Встановіть стіл, на якому ви розташуєте прикраси, які збираєтеся сфотографувати. Можете покласти їх на красивий відріз тканини або на шовкову подушку або на спеціальну скляну підставку для прикрас. Слідкуйте тільки за тим, щоб колір фону не був занадто строкатим, інакше прикраса загубиться на знімку. Підбирайте фон по контрасту, щоб підкреслити достоїнства сережок, підвіски або кільця, які збираєтеся знімати. Якщо в прикрасі переважають світлі відтінки (воно з білого металу, зі світлими каменями), покладіть його на чорну оксамитову або шовкову подушку, ви побачите, як вигідно воно стане виглядати.
2
Встановіть освітлення. Користуйтеся приладами, які у вас є. Не обов'язково мати повний комплект професійного світла, щоб красиво сфотографувати біжутерію . Можете використовувати один-два джерела світла, важливо, яким чином ви їх встановіть. Один використовуйте для загального світла, можете надіти на нього спеціальні колірні фільтри (напівпрозорі пластинки яскравих кольорів, які надягають на освітлювальний прилад). Нехай світло, що заповнює буде мати кольоровий відтінок. Другий прилад встановіть в безпосередній близькості від об'єкта зйомки. Створіть красивий який малює світло. Для цього закрийте шторки на освітлювальному приладі, щоб світло падало на прикрасу частково. Так прикраса заграє на світлі.
3
Піднесіть об'єктив вашої камери якомога ближче до об'єкта зйомки. Фотографувати прикраси краще всього в режимі макрозйомки («макрос» в перекладі з грецького - «великий»). Макрозйомка дозволить виявити всі достоїнства знімається вами об'єкта, розгледіти фактуру прикраси, передати гру світла в його орнаментах. Можете використовувати спеціальні збільшувальні лінзи, для того, щоб зняти надвеликих. Такі лінзи можна придбати в спеціалізованих фотомагазинах або купити через інтернет. Якщо ви знімаєте дзеркальною камерою, то можете придбати або взяти в оренду спеціальний макрооб'єктив. Слідкуйте за фокусом, використовуйте ручний режим. «Різкий» невеликий об'єкт в розмитому фоні буде виглядати дуже вигідно.
Зверніть увагу
Обов'язково переведіть вашу камеру в режим максимально короткою витримки, щоб отримати чітку картинку. Особливо, якщо ви вирішили знімати біжутерію на моделі. Наприклад, ваша задача зняти сережки. В кадр також потрапляють волосся моделі, які ви до того ж «змусили розвиватися» за допомогою вентилятора. Вам необхідно «заморозити» цей рух, в цьому вам допоможе тільки коротка витримка.
Корисна порада
Використовуйте штатив. Це дуже сильно полегшить вам роботу. Штатив звільнить вам руки, ви зможете спокійно займатися настройками фотоапарата, поправляти прикраса, яка фотографуєте, направляти світло. Штатив ж збереже композицію кадру, яку ви оберете.